Вільне життя

Читали?

«ПЛАН МАРШАЛЛА» ДЛЯ УКРАЇНИ. Міжнародна неурядова організація «Агентство модернізації України» розробляє своєрідний «План Маршалла» для відродження української економіки. Його мають презентувати вже у вересні цього року. Під цей проект планують залучити майже 300 мільярдів доларів інвестицій. «Я знаю дуже багато інвесторів, які зацікавлені працювати в Україні для відновлення її економіки. Але вони не прийдуть до країни, де їхні гроші не будуть захищені», — сказав Міхаель Шпінделеггер, президент «Агентства модернізації України». А поки що закордонні фахівці закликають українців покінчити з корупцією і тіньовою економікою та прагнути до європейських стандартів.

* * *

ЧОМУ ВЛАДА НЕСТАБІЛЬНА? «В Україні не три гілки влади — законодавча, виконавча і судова, як у цивілізованих країнах. У нас ще є олігархи. Кожен із них має групу депутатів, міністрів, суддів. Ще одна гілка — зовнішня. До 2013-го це була Росія. Мала в Україні свої парламентські фракції, «губернаторів», контролювала цілі регіони й галузі. 2014-го додалися США і Євросоюз. Але й Росія залишилась. І кожен просуває свої інтереси. Тому наша влада нестабільна і абсолютно недієздатна». Такої думки відомий економіст професор Олександр Савченко.

* * *

ГИНУТЬ ОБОРОНЦІ. Згідно з офіційними даними Міноборони, за три з лишком роки російсько-української війни загинуло 2696 воїнів, 9903 зазнали поранень. Ці дані неповні, оскільки не враховують втрат серед добровольців і тих бійців, які значаться зниклими безвісти.

* * *

ЕКС-ПРЕМ’ЄРУ ТЕЖ ПЕРЕПАЛО. Безвізова «радість» триває: Президент П. Порошенко удостоїв близько десяти осіб державних нагород «за значний особистий внесок у реалізацію євроінтеграційних прагнень України, запровадження Європейським Союзом безвізового режиму, зміцнення міжнародного авторитету держави, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм». Серед нагороджених — заступник глави адміністрації Президента К. Єлісєєв, міністр закордонних справ П. Клімкін і… екс-прем’єр А. Яценюк, який, вочевидь, із політичної карти України нікуди не дівся.

* * *

«…І РІВ З КИСЛОТОЮ». Політолог Кирило Сазонов зазначає: «Парламентський комітет із питань національної безпеки та оборони виділив додаткові кошти на облаштування контрольних ділянок кордону з РФ. Ватник від злості стискає зуби, у російських засобах масової інформації істерика. Й одразу кілька версій. Перша — традиційна: «Ми адін народ, навіщо витрачати гроші на непотрібний проект?» Друга — нічого в України не вийде. Не хвилюйтеся, сусіди, вже багато побудували. І частину стіни, і армію з нуля… А істерикою наших ватників і росіян я цілком задоволений. Значить, добре діло — слід доводити до кінця. І справа не у висоті огорожі, а в принципі. З Євросоюзом — безвіз і відкриті кордони, з Росією — візи і паркан. І рів з кислотою».

* * *

ПЛАТИМО, ЩО Ж ВДІЄШ… Як стверджує віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, населення України за опалювальний сезон 2016—2017 років розрахувалося на 103 відсотки, сплативши за опалення на 6,6 мільярда гривень більше, ніж у 2016-му. Тобто розрахувалося не лише за те, що спожило цієї осені-зими, а й частково погасило заборгованість за попередній період.

* * *

ЩО ПІДКАЗУЄ ЗДОРОВИЙ ГЛУЗД? Російський політик президент громадського руху «Союз правих сил» Леонід Грозман переконаний: домогтися виконання Мінських угод можна за тиждень: «Я не знаю, якою мірою можуть щось зробити Київ, Париж і Берлін, але з боку Москви це просто нефіг робити. В Донецьк і Луганськ цілком міг би з’їздити який-небудь представник нашої влади, не обов’язково дуже високопоставлений, і сказати Захарченкові та Плотницькому: «Все, хлопці, базар закінчуємо. Із завтрашнього дня ви робите так, а якщо робите не так, то подивіться на долю ось цього. 24 години на виконання, про результат доповісти…» Хто заважає нашій країні передати кордон під контроль українських прикордонників? Адже наша країна начебто визнає, що це Україна. Прекрасно! Віддайте кордон».

* * *

ЗАХОПЛЕННЯ СТАЛІНИМ. 38 відсотків росіян вважають Йосипа Сталіна найвидатнішою особистістю всіх часів і народів. Друге місце ділять між собою Володимир Путін та Олександр Пушкін (по 34%). Замикають «видатну» п’ятірку Володимир Ленін (32%) та Петро І (29%). Такі дані опитування росіян, проведеного російським недержавним соціологічним інститутом «Левада-центр». Під час аналогічного опитування 2012 року теж лідирував Сталін — із 42 відсотками. За ним ішли Ленін і Петро І (по 37%), Пушкін (29%) та Володимир Путін (22%). Тепер же російський президент укріпив свої позиції і дихає в потилицю самому Сталіну.

За інформаціями видань «Українське слово», «Газета по-українськи», «Високий Замок», «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини