Вільне життя

Читали?

І ФІНІШ, І СТАРТ. Уже з першого серпня 2017-го почне працювати Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою. «Канада нам зробила свій подарунок… Ми отримали урядову ноту про завершення всіх внутрішніх процедур для набуття чинності Угоди про вільну торгівлю, — зазначив посол України в цій країні Андрій Шевченко. І додав: — Це історичний момент, який підсумовує колосальний пласт роботи наших дипломатів і політиків. Але це і початок набагато значимішого етапу: час наповнювати цю Угоду життям — контрактами, робочими місцями й інвестиціями».

* * *

ПОПИТ НА УКРАЇНСЬКЕ КІНО ЗРІС. «До кінця року кожні два тижні в кінотеатрах буде прем’єра українського фільму, — повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко. — Це не враховуючи короткометражних та документальних стрічок. Картин, які знімають без держпідтримки, тепер одиниці. В Україні заборонено показувати російські фільми та серіали, вироблені після 1 січня 2014 року. Завдяки цьому попит на український кінопродукт збільшився. Однак це не було головною метою закону. Передусім треба було обмежити ідеологічний вплив агресора. Але побічно виникли питання підтримки власного кіно. На сьогодні держава може підтримувати тільки фільми. З наступного року почнемо фінансувати серіали».

* * *

ПІШОВ ЗА ПОТРЕБОЮ — І ЗНАЙШОВ СКАРБ… 46 років тому український археолог Борис Мозолевський витягнув на світ Скіфську пектораль. Старовинна прикраса скіфського царя IV століття до нашої ери — один з найзнаковіших історичних скарбів України. Реліквія важить 1159 грамів і виконана із золота 958-ї проби. На прикрасі збереглися зображення людей і тварин. Експедиція, якою керував археолог, дослідник і поет Борис Мозолевський, розкопувала Товсту Могилу, але особливих результатів не було. І той день, 21 червня, теж завершувався безуспішно. Хлопці з команди вже згортали роботи і купили пива, щоб відпочити. А Борис спустився за природною потребою. І раптом його зір прикувала ще не вивчена ділянка. Провів рукою і відчув, як щось боляче шкрябнуло (то був гострий козячий ріг пекторалі) — і зблиснуло золото. На хвилю Мозолевський заціпенів, а потім покликав колегу і вони витягли знахідку.

* * *

…ТА ВРЯТУВАВ ЙОГО ВІД МОСКВИ. Мозолевський боявся, що унікальну прикрасу відправлять у Москву. Тому повіз її спершу до Олеся Гончара. Той був вражений, назвав знахідку «поемою сонячного каменя». Відтак археолог пред’явив пектораль владі. Під час бесіди із секретарем ЦК КПУ Петром Шелестом, директором Інституту археології Федором Шевченком та президентом Академії наук УРСР Борисом Патоном і вирішилась доля прикраси — її залишили в Києві. Самому Мозолевському за знахідку вдвічі збільшили зарплату, дали 500 карбованців премії і трикімнатну квартиру.

* * *

МОЛОДЕ ТА РАННЄ. На Херсонщині судили юну сепаратистку. Малолітня «ватниця» закликала через створену нею ж спільноту у соцмережі «ВКонтакте»: «Хватит кормить Бандеру и Киев! Юг и Восток — присоединяйся к России!» Проти «путін-юнки» з Нової Каховки порушили кримінальну справу за статтею про посягання на територіальну цілісність країни. Та суд зважив на вік дівчини, розкаяння у вчиненому та співпрацю зі слідством і присудив їй три роки умовно.

* * *

НЕЩОДАВНО У США на телеекрани вийшов скандальний документальний фільм Олівера Стоуна про Володимира Путіна. З великою рекламною кампанією показало його і російське телебачення. Так-от, у ньому Путін заявив Стоуну, що «перебільшена демонізація Сталіна» — це один із способів атаки на СРСР та Росію. На запитання Стоуна, чи захоплювався Сталіним батько Путіна, російський президент відповів: «Звичайно ж. Я думаю, що переважна кількість громадян колишнього Радянського Союзу захоплювалась Сталіним».

* * *

РПЦ ОЧІКУЮТЬ ВАЖКІ ЧАСИ. Речник УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря) вважає, що в Росії церква служить інтересам влади і тому після краху режиму Путіна РПЦ чекають непрості часи. «Сто років тому це обернулось для Російської церкви жахливою катастрофою: коли впала монархія, нова влада розпочала гоніння і поставила за мету знищення церкви. Припускаю, що після падіння путінської автократії, можливо, і не в таких масштабах, як сто років тому, але Російську церкву теж чекає період випробувань і страждань», — сказав він.

* * *

ВІДГОРОДЖУЮТЬСЯ… Литва почала будівництво 45-кілометрового паркану на кордоні з Калінінградською областю. Мета цього заходу — захист економічних інтересів країни і зміцнення безпеки завдяки посиленню боротьби з контрабандою та нелегальною міграцією, зазначив очільник МЗС цієї країни. До кінця року паркан із металевого дроту заввишки два метри з додатковими приладами електронного контролю має бути готовим. Огорожа з’явиться на ділянці сходження кордонів Литви, Польщі та Росії неподалік озера Віштітіс (Віштинецьке озеро) і проляже до ріки Німан.

За інформаціями видань «День», «Газета по-українськи», «Українське слово», «Україна молода», RISU, «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини