Вільне життя

Читали?

МИ ТАКИ — УКРАЇНЦІ! Кількість громадян, які вважають себе українцями за національністю, становить 90,6 відсотка від усього населення. Про це свідчать результати великого соцопитування, проведеного соціологічними центрами країни (КМІС, «Рейтинг», SOСIS, Центр імені Разумкова). Найчастіше українську ідентичність декларують молоді люди у віці від 18 до 24 років. А от росіянами вважають себе лише 6,3% наших співвітчизників, представниками інших національностей — 2,7% громадян. Нагадаємо: згідно із переписами населення 1989-го та 2001 років українців було 72,7 і 77,8 відсотка, росіян відповідно 22,1% та 17,9%.

* * *

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ТУСКА. Президент Європейської Ради Дональд Туск, який виступав на 19-му саміті Україна—ЄС українською мовою, сказав, що українці пройшли половину шляху до реалізації своїх європейських прагнень. «Якщо ви і надалі будете такими рішучими і хоробрими та послідовними, якими були на Майдані і під час битви за незалежність і гідність України, і якщо ви зможете подолати тягар реформ та не здатися, тоді ви зможете втілити свої мрії та досягнути ваших цілей. Ми чітко бачимо, що зовнішньому ворогу вас не здолати, ви занадто сильні, але ви можете зазнати поразки від самих себе. Саме тому ви маєте зберігати єдність і уникати внутрішніх конфліктів усередині країни», — наголосив Туск. Слушна порада, до якої варто прислухатися українським політикам.

* * *

ВІДВЕРТЕ ЗІЗНАННЯ. «Захід не має реальної стратегії щодо України, — зазначив екс-прем’єр Литви Андрюс Кубілюс. — Свого часу ми в Литві після підписання Угоди про асоціацію з ЄС одержали чітку обіцянку: якщо продовжимо реформи й виконаємо певні вимоги, то швидко станемо повноправними членами ЄС та НАТО. І ця обіцянка тримала нас у тонусі… Тепер Захід не може дати Україні такої обіцянки. А без неї в Україні значно зменшиться мотивація для того, аби робити реформи». За їх відсутності, прогнозує Кубілюс, «у народі швидко запанує розчарування», і як наслідок, «до влади в Україні прийдуть популісти, радикали, крайні націоналісти… І тоді Україна вже точно не піде в напрямку Євросоюзу». Кубілюс вважає, що ЄС має виробити «проміжну стратегію» для України: пообіцяти їй солідну фінансову допомогу в обмін на конкретні реформи, які має провести Київ.

* * *

ОДКРОВЕННЯ ГЕНПРОКУРОРА. Відповідаючи на закиди голови Радикальної партії Олега Ляшка, генпрокурор Юрій Луценко заявив: «Мої син та дружина сплатили податки на суми, які обчислюються у декілька мільйонів доларів… У мене є за що жити у своєму будинку, годувати сім’ю, кота, собаку. І запитати, де живете ви, Олеже Валерійовичу?» Щоправда, звідки такі статки в його сім’ї, Юрій Віталійович не уточняв.

* * *

ХТОСЬ КВАПИТЬСЯ, КОМУСЬ — «НЕ НА ЧАСІ». 57 відсотків наших співгромадян ніколи не виїздили за межі України. Із тих, кому пощастило відвідати інші країни, кожен третій жодного разу не їздив у Європу. Такі дані соціологічного опитування Інституту Горшеніна спільно з представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. Близько 72% респондентів заявили, що, попри безвіз, відвідати європейські країни вони не збираються. Причина — відсутність грошей. Закордонний паспорт мають 34 відсотки українців. З них біометричний оформили тільки сім відсотків наших громадян, ще 13% мають намір його отримати. Для 45% це питання «не на часі».

* * *

ЗА КОГО МОЛЯТЬСЯ В ПОЧАЇВСЬКІЙ ЛАВРІ? Сімнадцятого липня парафіяни УПЦ Московського патріархату, в користуванні якого перебуває Свято-Успенська Почаївська лавра, відзначили свято на честь членів російської царської сім’ї Романових. Про це йдеться у зверненні до парафіян, опублікованому на офіційному сайті лаври. З нагоди свята духовенство закликало своїх парафіян молитися за «спасение России» до російської царської сім’ї, яку причислили до лику святих, та надіятись на відновлення православної монархії. «Наше слово и наша молитва прежде всего — к новомученикам и исповедникам российским… Кто любит по-настоящему Россию, тот не может не видеть, что Господь даровал ей нового ангела-хранителя — царя Николая Александровича», — зазначається у зверненні.

* * *

ХТО ЯК ГРАЄ, ТАК І МАЄ. УЄФА виплатило всім учасникам Ліги чемпіонів зароблені гроші. Суми вражають. Незважаючи на те, що цьогорічним переможцем Ліги чемпіонів став «Реал», найбільше грошей перепало на рахунок італійського «Ювентуса». Цей клуб став першим в історії футболу, заробітки якого в одному турнірі перетнули позначку 100 мільйонів євро. «Ювентус» отримав 109 мільйонів! Це як бюджет усіх клубів українського чемпіонату. «Реал», незважаючи на перемогу, отримав 80,9 мільйона євро, півфіналіст турніру «Атлетіко» — 59,9 мільйона. Київське «Динамо», попри провальний виступ у цьогорічній ЛЧ (останнє місце в групі і лише п’ять набраних очок), отримало фіксовані 14,5 мільйона євро плюс доплату за маркетинговий пул.

За інформаціями видань «Українське слово», «День», «Високий Замок», RISU, «Експрес».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини