Вільне життя

Маячня знавіснілого недороса. (Нашептана йому з Кремля)

З Новоросією не вийшло, а війна триває, безславно гинуть і російські кадрові військові, і найманці, що приперлися на Донбас із широких просторів «от Москвы до самых до окраин». Тут ще вибори наближаються, треба ж кремлівському фюреру щось сказати своєму народу. Бо хоч рівень довіри до ідола незмінний — поза вісімдесят відсотків, але… У голові навіть найзатятішого «бухарика» часом може промайнути думка: «Чого такого Путін досяг цією війною, за що гинуть росіяни?» А коли вже й невиправний «бухарик» почне думати, то що казати про тверезіших громадян РФ.

І в Кремлі придумали заміну маячні про Новоросію. Висунули свіжу — про Малоросію. А озвучив її ватаг «ДНР» Захарченко.

Новоросія, читав, має постати «на месте бывшей Украины» (для нього та його московських паханів Україна вже — «колишня»). Тоді настане мир на Донбасі (а російський люд, зрозуміло, побачить, що війна таки дала результат — Україну взагалі «відмінили»).

Таке балакаючи, путінський Санчо Панса дивився кудись униз і мав вельми похмурий вигляд. Підозрювати, що його мучило сумління, не варто, але пригадується, з яким чисто бандитським пафосом свого часу про Новоросію говорили. Мовляв, простягнеться вона на весь схід і південь України, досягне Києва, а квінтесенція всього цього — «будем тупо вас убивать». Тепер тон був інший.

На сайті, підконтрольному бандюкам «ДНР» і «ЛНР», розмістили «документ», який буцімто підписали «представники колишніх регіонів України». Уже тому, що серед тих регіонів називається і Тернопільщина, хотілося б сказати: «Брехня!» Хто б з наших людей міг щось подібне підписати. Але з висуненням такого аргументу утримаємося. Згадаймо про «малий Донецьк» — так свого часу саркастично назвали одне з наших сіл, у якому Янукович на виборах набрав навіть дуже багато, як для населеного пункту в Західній Україні, голосів. Потім засмучені мешканці довго нарікали на те, що їм не заплатили обіцяного за «правильне голосування», а дехто навіть пропонував скаржитися в прокуратуру. Під час тих же виборів, коли екс-зек рвався до крісла на Банковій, гасло «Янукович — наш Президент» не залишилося без підтримки в Тернополі. Слабка була та опора, малолюдна, але ж була. Отож і тепер трохи перекинчиків знайшлося б.

Але маємо інший, як мовиться, залізний аргумент на користь того, що ніякого збіговиська «представників» не було. І надали його… ватажки бойовиків з Луганська. «ЛНР не направляла своїх офіційних делегатів до Донецька для участі в засіданні представників регіонів України. Більше того, ми навіть не були поінформовані про намір провести цей захід, з нами це питання не узгоджувалося», — заявив тамтешній «глава народної ради» Дегтяренко. Отож Захарченко вчергове попався на брехні. Навіть у зазомбованій Росії не всі повірять, що донецькі бандюки зібрали «підписантів» з 19 регіонів України, в тому числі із західних, а луганських «братанів» не повідомили. Цілком очевидно, що ніяких представників не було, в Москві придумали — у Донецьку озвучили.

Та всім, звісно, має видаватися, що Кремль стоїть осторонь. Його господар, професійний шпигун Путін, очевидно, не без допомоги нинішніх спеців з Луб’янки, спланував цілу операцію прикриття. Невдовзі після виступу Захарченка подав голос путінський глашатай. «Заява Захарченка, яку він зробив сьогодні вранці щодо Малоросії, є його особистою ініціативою, в Москві про це дізналися сьогодні вранці зі ЗМІ. Ми залишаємося прихильниками мінських домовленостей», — намагається прикрити свого боса Пєсков. «Ця ініціатива не вписується в мінський процес, я сприймаю це тільки як запрошення до дискусії, жодних правовстановлюючих наслідків ця заява не має», — потішає Україну і весь світ голова держдуми РФ і лідер пропутінської «Єдиної Росії» Гризлов.

Попри ці запевнення, новий вибрик Кремля стривожив політиків. Представник України на переговорах у Мінську Євген Марчук висловив побоювання, що заява Захарченка може блокувати переговорний процес. Секретар РНБО Олександр Турчинов за маячнею Захарченка побачив наміри Кремля просувати воєнну агресію далі, втягувати в криваву бойню все нові регіони України.

Мабуть, найрішучішою є відповідь Президента Петра Порошенка. Він нагадав, що ще в 2014 році Україна звільнила від окупантів дві третини захоплених територій Донбасу. І запевнив: загарбники заберуться і з Донбасу, і з Криму, попри будь-які заяви бойовиків.

А доки це відбудеться, Кремль висуне ще не одну маячну ідею. Треба ж народ чомось «підгодовувати».

М. ЛУКАШКЕВИЧ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини