Вільне життя

Віце-чемпіонко, ти наша!

Минулої суботи справжні прихильники «королеви спорту» просто не могли пропустити прямої трансляції з польського Бидгоща. У вечірній програмі передостаннього дня чемпіонату Європи з легкої атлетики серед молоді віком до 23-х років однією з головних фавориток фінального забігу жінок на 3000 метрів із перешкодами вважалася випускниця Тернопільського національного педагогічного університету імені В. Гнатюка, майстер спорту міжнародного класу Наталія Стребкова. 

І підопічна Ігоря Сташка й тренера обласної ШВСМ Олександра Степанюка не підвела. Як і за два дні перед тим під час кваліфікаційного забігу, з перших же метрів дистанції повністю контролювала ситуацію, уважно, втім, стежачи за діями лише однієї з дванадцятьох конкуренток — лідера сезону Анни Емілі Мьоллер з Данії.

І коли та вирішила, що настав час відірватися від суперниць, єдиною, кому виявилося під силу втримати темп лідера під час затяжного спурту, стала саме Наталія. Отак дуетом дівчата і фінішували, випередивши найближчу переслідувачку з Франції на п’ять з половиною секунд. Причому зафіксований безпристрасною вимірювальною технікою час інакше, як гросмейстерським, важко назвати. Новоспечена чемпіонка Європи з Данії тільки секунд дев’ять не дотягнула до особистого досягнення — 9 хвилин 43,05 секунди. А віце-чемпіонка Наталія Стребкова вдруге за три тижні (перед тим на командному чемпіонаті Європи серед дорослих) не тільки власне особисте досягнення покращила, а й установила новий рекорд України для жінок віком до 23-х років — 9 хвилин 44,52 секунди.

Щирі вітання атлетці, яка, без сумніву, проводить найкращий у кар’єрі сезон. Ще на самому його початку впевнено виконавши кваліфікаційний норматив для участі в молодіжній першості континенту, на всеукраїнській арені не дала конкуренткам жодного шансу. Та найуспішнішими стали два офіційні континентальні старти. У французькому Ліллі, де 24 червня відбувся згаданий уже командний чемпіонат Європи серед дорослих збірних легкоатлетичної суперліги континенту, тільки на останніх метрах дистанції програвши боротьбу за друге-третє місця та фінішувавши шостою, вперше виконала норматив майстра спорту міжнародного класу і встановила новий рекорд України для цієї вікової групи — 9 хвилин 44,57 секунди. А «скинуті» з цього результату ще п’ять сотих секунди, як ви, шановні прихильники «королеви», щойно дізналися, принесли титул віце-чемпіонки молодіжної першості Старого світу.

Порадіймо і за іншого нашого молодого таланта, сімнадцятирічного уродженця Шумщини Василя Макуха. Не знаю, чи рік тому, ставши студентом коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету, юнак мріяв про лаври одного з найсильніших спринтерів світу своєї вікової групи? Бо ж, не за чутками, йому і футболом подобається займатися. Однак, перейнявши естафету в першого наставника Василя Гудза, тренерське подружжя Оксани і Богдана Дудів з Тернопільської ОДЮСШ, вочевидь, зуміло переконати Василя, де він зможе себе найкраще реалізувати.

І на чемпіонаті світу в далекій столиці Кенії Найробі, який завершився водночас із європейською першістю в Бидгощу, саме Василь Макух, а не його головний конкурент на всеукраїнській арені Олександр Савенко з Черкащини зміг скласти гідну конкуренцію найшвидшим юним спринтерам планети: 10,59 секунди в кваліфікаційному забігу на 100 метрів — уперше виконаний норматив майстра спорту та ще й із часом, який, як з’ясується після вирішального старту, міг принести йому срібну медаль. Адже чемпіон світу фінішував через 10,56 секунди.

Поборотися за нагороду, на жаль, завадив брак досвіду. В півфіналі, як ми вже розповідали, помилково вирішив, що судді зафіксували в когось із конкурентів фальстарт, і на мить припинив боротьбу. А в спринті кожна мить — ледве не вічність.

Жодних претензій до Василя і після виступів у бігу на 200 метрів — не основній для нього дистанції. З кваліфікаційного забігу напряму потрапив до півфіналу з другого місця, вдруге підряд на офіційних стартах покращивши особисте досягнення — 21,62 секунди. Минулої ж суботи, за півгодини перед тим, як Наталія Стребкова вирушила в похід за «сріблом» європейської першості, віддав усі сили і в півфіналі бігу на 200 метрів. Та сил уже, мабуть, не вистачило — 21,71 секунди. Перший після восьми найкращих, які завоювали путівку до фіналу. Розпач? Ні. Тільки надії на подальший прогрес. Адже Василь Макух, не забувайте, наприкінці червня вже встиг уперше в житті стати чемпіоном України з легкої атлетики в бігу на 100 метрів і серед юніорів.

На фото: Наталія СТРЕБКОВА після тріумфу в Бидгощі; Василь МАКУХ під час обласних стартів.

Фото Василя БУРМИ та з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини