Вільне життя

Чи можна на зарплатну картку отримати переказ?

У мене зарплатна картка «ПриватБанку». Днями зателефонував син і сказав, що перекаже на неї кошти. А я нещодавно читала на одному із сайтів в Інтернеті, що на зарплатну картку має перераховуватися тільки зарплата. Чи це так?

Оксана Г.
Кременецький район.

На запитання нашої читачки відповідає керівник регіонального прес-офісу «ПриватБанку» в області Олександр Жильцов.

Інформація про нібито заборону українцям вільно користуватися зарплатними картками, а також картками для отримання стипендії, пенсії, виплати на дітей, інших цільових зарахувань не нова, а датована ще 2014 роком.

Постанова Нацбанку головно торкається питання податкового обліку рахунку. Цей порядок жодним чином не відіб’ється на користуванні карткою. Йдеться про те, що в разі, коли банк нараховує додатковий дохід на залишок коштів на карті, то на цей дохід повинен бути нарахований відсоток податку, знову ж таки, якщо цей дохід буде. Та разом з тим, згідно із законодавством, зарплатні рахунки не можуть бути оподатковані, тому зарплатний рахунок у фінансовій звітності ведеться окремо, а особистий окремо.

Приклад. Банк нараховує 10 відсотків річних на залишок на карті — фактично дохід по депозиту, із зарплати він не вираховується. Але користувач картки може покласти на зарплатну картку й інші кошти, на які також буде нараховуватись відсоток доходу, та вже оподаткований. Отже, для того, щоб не брати зайвий податок на дохід, було прийнято таку постанову.

У сучасних банках уже давно на одній пластиковій картці користувача ведеться кілька рахунків. Та погодьтеся, що власнику картки, який здійснює платіж, не цікава внутрішня механіка бухгалтерських і податкових проводок. Головне, що є можливість швидко оплатити й так само швидко зарахувати кошти.

Наприклад, до зарплатної карти «ПриватБанку» відразу підв’язані кілька бухгалтерських рахунків: рахунок для перерахування зарплати, для особистих коштів, для бонусів, зароблених у мережі «БонусПлюс». Це, як гаманець, де кілька різних кишень. Але ж ви ж користуєтесь цілим гаманцем. Так що жодної заборони користуватися зарплатними чи іншими цільовими картками немає.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини