Вільне життя

Чи можна вітати абітурієнтів?

В Україні завершилася вступна кампанія-2017, що тривала від 12 до 26 липня. Списки абітурієнтів Міносвіти обіцяло оприлюднити до 12 години вівторка, 1 серпня, проте система вкотре дала збій. Хто чекав на результати безпосередньо у вишах, той побачив списки щасливчиків, котрі отримали рекомендації на зарахування на бюджетні місця, близько 18—19 години. В Інтернеті вони з’явилися ще пізніше.

У Міносвіти пояснили, що зволікання обумовлене підрахунками так званого сільського коефіцієнту. Це коли бали абітурієнтів із села та вступників до провінційних вишів множать на певний коефіцієнт із метою збалансування кількості абітурієнтів по всіх областях України. Міністр освіти Лілія Гриневич вирішила підтримати і сільських дітей, помноживши їхні конкурсні бали на коефіцієнт 1,2. Мовляв, школярі з сільської місцевості не мають доступу до високоякісної освіти.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя Володимира Кобельника, нині виші приймають від вступників оригінали документів, а кінцеві результати вступної кампанії-2017 будуть готові до 10 серпня.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини