Вільне життя

Читали?

ТІЛЬКИ ЦИФРИ. 408,2 тисячі першокласників першого вересня переступлять поріг школи, заявила міністр освіти та науки України Лілія Гриневич. Найбільше їх буде у Дніпропетровській та Одеській областях і в Києві. 25 відсотків окупованих територій сходу України потребують їжі. Такими є попередні оцінки рівня продовольчої безпеки, проведені управлінням ООН з гуманітарних питань. 66 нардепів не стали авторами жодного з ухвалених законів, наголошує в своєму дослідженні комітет виборців. Третина українців має намір оформити закордонний біометричний паспорт. Таким є результат опитування громадської думки.

* * *

ТЯЖКО ХВОРА СИТУАЦІЯ. За даними фахівців, щороку з місць позбавлення волі звільняються 30—50 тисяч громадян, які несуть загрозу інфікування практично всім, з ким контактуватимуть, якщо не лікуватимуться. Експерти стверджують: якщо залишити ситуацію, яка є, через п’ять-сім років вона погіршуватиметься в геометричній прогресії. При тому вже сьогодні практично кожен українець ризикує бути інфікованим соціально небезпечними захворюваннями від колишніх ув’язнених, 70 відсотків яких мають туберкульоз, ВІЛ і гепатит. Для туберкульозу зона ризику — громадський транспорт, ВІЛом і гепатитом можна заразитися через незахищений секс та ін’єкції.

* * *

З ЦИМ ТРЕБА ЩОСЬ РОБИТИ. Письменник Анатолій Левчук пише: «Коли я брав участь у процесіях у стародавній Равенні, біля могили Данте, і грандіозному «молитовному марші» у Лурді, впадала в око принципова різниця «духовностей». Паломницькі центри Лурда, Равенни, Зарваниці (яка, хоча й знаходиться в Україні, але належить до «альтернативної» католицької ойкумени) наповнені духом взаємодопомоги і єднання, що долає навіть конфесійні межі. Натомість у православ’ї існує клімат штучного гетто. Атмосфера абсолютного недовір’я і патова ситуація ідеологічної зашореності. У масовій свідомості більшості вірян все ще діють небезпечні пізньовізантійські церковні міфологеми».

* * *

СИЛЬНІША, НІЖ ТЕЛЕВІЗОР. Парафіяни Української православної церкви Московського патріархату є потенційними жертвами кремлівської пропаганди, яка значно сильніша, ніж у російських ЗМІ, заявив історик Юрій Гудименко, коментуючи повідомлення про те, що у Свято-Успенській Почаївській лаврі закликали молитися за Росію. «Держава не має права не реагувати. Це агенти впливу, які здійснюють колосальний вплив на людські мізки. З огляду на кількість парафіян, ми говоримо про мільйони людей. Ці мільйони людей піддаються пропаганді, яка сильніша, ніж телевізор. У вірян довіра до церкви колосальна. Те, про що там йдеться, автоматично сприймається як істина відсотків на 95. Ніякі ЗМІ, ніякі телевізори, радіо не можуть із цим зрівнятися і близько», — наголосив історик.

* * *

ЧАС БРАТИСЬ ЗА НАУКУ. З першого травня 2018 року набуде чинності норма Закону про державну службу України, що стосуватиметься вищих чиновників — посадових осіб категорії А: претендуючи на посаду, вони повинні володіти однією з мов Ради Європи — англійською або французькою. З першого травня цього року набула чинності інша норма цього закону — подання атестата про вільне володіння державною мовою для претендентів на посади державної служби.

* * *

ДЕ ВІДПОЧИВАВ «ПРОЛЕТАР» СИМОНЕНКО? «Головного комуніста України» Петра Симоненка, чию партію заборонено, можна було побачити з ящиком каталонського вина у черзі на реєстрацію в аеропорту Барселони. Мабуть, повертався з відпочинку на своїй іспанській віллі, про яку свого часу розповів його екс-соратник Олександр Голуб. Прокльони на адресу «гнилого Заходу» не заважають Симоненку мандрувати Європою. Дивно, чому цей псевдопролетарій, що так возвеличує Росію, не наважився засмагати в Сочі.

* * *

КІЛЬЦЯ АНАКОНДИ. Як стверджує керівник центру «Стратегія ХХІ» Михайло Гончар, «Штати бачать у Росії дедалі більшу стратегічну загрозу. Гальмуватимуть російські газо- і нафтовидобування. Роблять максимально жорстким режим доступу до технологій, сервісних послуг, інвестицій та кредитів…» На думку експерта, США діють за принципом анаконди: «Перше кільце санкцій для Росії було сигнальним. РФ продовжує агресію. От її взяли в друге кільце. Поки що санкції не обмежують експорт, за який Москва отримує живі гроші — мотор агресії проти України. Якщо не зупиниться — через рік-два американці можуть вдатися до жорсткіших дій. Наступне кільце анаконди буде смертельним — нафтове ембарго». Експерт переконаний: Америка знайде аргументи, щоб переконати Європу в необхідності посилення тиску на Росію. Нові американські санкції діятимуть до виведення російських військ не тільки з України, а й з Грузії та Молдови. Це записано в законі.

За інформаціями видань «Україна молода», «День», «Літературна Україна», «Українське слово», «Високий Замок», «Газета по-українськи».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини