Вільне життя

Читали?

12 ПРИЧИН ЗАКОХАТИСЯ В УКРАЇНУ. Режисер-мандрівник із Брукліна (США) Артур Вей подорожував Україною 45 днів, відвідавши Київ, Львів, Карпати, Чернівці, Чорнобиль і деякі малі міста, зняв фільм під назвою «12 причин, чому я, безсумнівно, залишуся в Україні на довше». У їхньому переліку — неймовірна краса природи, доволі низькі витрати, дивовижно смачна національна кухня, історичний Львів, ерудиція та розум українців, тому що наші герої — це поети, складна історія і перспективне майбутнє, можливість повернутися назад у часі (подорож у Чорнобиль), культура, що охоплює тисячу років, щирість людей і «відчуття неба».

* * *

ПОВЕРНЕННЯ ГЕТЬМАНА. Перший в Україні музей гетьмана Івана Мазепи планують відкрити у 2019 році в Онуфріївській (Мазепинській) вежі на території Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Така ідея існувала давно. Недаремно місцем створення музею обрали територію Києво-Печерської лаври, адже більшість її пам’яток збудовані на кошти гетьмана. Важливим є і те, що нині Московський патріархат створенню музею не перешкоджає. У ньому планується відкрити презентаційний зал з експозиціями та науково-дослідний центр, який вивчатиме постать Івана Мазепи і добу, коли він жив та діяв.

* * *

«В ЖИТТІ НЕ БУВАЄ НІЧОГО ВІЧНОГО, а тим більше в політиці. Сильна Україна — партнер. Слабка Україна — мішень. Немає в світі слабких країн з «адвокатами». Польща була готова до примирення та спільної переоцінки історії на початку 1990-х. Із середини 2000-х тенденція змінилася. Польща, яка приймає українських заробітчан, біженців, мігрантів, студентів, починає ставитися до нас, як митрополія до провінції. Та ж біда на Сході. І проблема дійсно не тільки в Польщі чи Росії, скільки у відсутності в України визначеної тривалої геополітичної стратегії, в нашій слабкості, у відсутності незмінної позиції», — зазначає «День».

* * *

ДОВЧИЛИСЯ… 97 відсотків(!) українських інтернів, які цього року вперше складали міжнародний тест USMLE, що базується на стандартах оцінювання, прийнятих у США, провалили випробування. Лише три відсотки вишів набрали прохідний бал — 70,5. Найкращий результат з медичних вузів продемонстрував Луганський державний медичний університет: там впорались із завданням 6,8% інтернів. «Тест USMLE має скласти кожен лікар у Сполучених Штатах, аби отримати право займатися лікарською діяльністю. Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років», — прокоментувала невтішні результати тестування в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

* * *

ЗНОВУ ВІДЗНАЧИВСЯ «КАНОНІЧНИЙ»… 15 липня у Жовкві на Львівщині прощалися із загиблим воїном АТО 27-річним Володимиром Турчином. У місті на 14 тисяч жителів — шість храмів і синагога. Поминальна колона розтягнулася на півкілометра, було близько 20 священиків. Городяни ставали навколішки, проводжаючи загиблого бійця. Біля кожного храму зупинялися, читали Євангеліє. Всі церкви відчинили ворота, дзвонили у прощальні дзвони. Окрім однієї — Святих апостолів Петра і Павла УПЦ Московського патріархату. Настоятель цієї церкви 72-річний Степан Хомин зачинив ворота храму, людей не пустив, Євангелія не прочитав, у поминальні дзвони не забив. За півгодини, коли сержанта ховали, тут вдарили весільні дзвони — священик проголошував шлюб… «Нас ніхто не попередив, що треба відкрити ворота і задзвонити. Ми канонічна церква і не можемо молитися з розкольниками, то гріх», — заявила їмость Надія Хомин.

* * *

А ТИМ ЧАСОМ… У Жовкві після цього інциденту залунали заклики заборонити цю конфесію. Священика та її парафіян називають «сепаратистами», «агентами Москви», «ворогами України». Аби запобігти соціальному вибуху, голова Львівської облдержадміністрації О. Синюта звернувся з відкритим листом до єпископа Львівського і Галицького УПЦ (МП) Філарета з проханням «прийняти зважені рішення щодо спільного вшанування українських героїв». Єпископ Філарет визнав, що у Жовкві на скорботній церемонії сталося неприпустиме. Але ганебний вчинок свого підлеглого назвав «прикрою помилкою», яку було зроблено «ненавмисно». Владика пообіцяв вжити усіх необхідних заходів, «щоб залагодити конфлікт та відновити спокій і міжконфесійний мир у місті». Єпископ УПЦ (МП) попросив також пробачення у рідних, військових побратимів загиблого учасника АТО Володимира Турчина — від себе, протоієрея Степана та всіх парафіян.

За інформаціями видань «День», «Україна молода», RISU, «Високий Замок», «Газета по-українськи», «Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини