Вільне життя

ГОЛОВНИЙ ХЛІБ РОКУ

Саме тепер, у першу декаду спекотного серпня, в сільгосппідприємствах і фермерських господарствах області гаряча пора. Після обмолочування озимих культур, ячменю, ріпаку, гороху трудівники розпочинають обмолочувати озиму пшеницю — головний хліб року. Вона на ланах агроформувань уже виколосилася на площі 123,3 тис. га.

У ПОП «Іванівське», що в Теребовлянському районі, до збирання мають головний хліб на 1050 га. Тут показали, що є дорідний і вартий людської праці урожай — 90-95 цнт з га.

— Техніки маємо вдосталь. В основному зернозбиральні комбайни, зерновози, інші транспортні засоби імпортного виробництва. Хліба дозріли, збирати треба оперативно, щоб не осипалися, — каже директор передового агропідприємства області, заслужений працівник сільського господарства України, повний кавалер ордена «За заслуги» Антон Білик.

У Іванівці вже дали повний лад високим урожаям озимого ячменю, ріпаку, гороху. Та й із пшеницею справляться, адже працюють високопрофесійні комбайнери і їхні помічники, водії, механізатори.

— Озимий ячмінь, ріпак, горох уже обмолотили, тепер у загінках озимої пшениці чотири комбайни, — каже головний агроном товстолузького приватного підприємства «Агрон» Тернопільського району Володимир Новосад.

Зручно працювати на сучасних імпортних комбайнах механізаторам Василеві Назарку, Вікторові Шугеті, Степанові Матушевському, Володимирові Балабану. Їхні кабіни не просто зручні, а обладнані кондиціонерами, комп’ютерами, картами родючості кожного поля.

У сусідньому, також фермерському господарстві СФГ «Мричко» с. Баворова вже другий день обмолочують два комбайни озиму пшеницю на земельних паях жителів Магдаліївки Підволочиського району. Їх орендує фермерське подружжя Іван і Надія Мрички. На пшеничному лані зміг перекинутися кількома словами із досвідченим комбайнером Григорієм Бучинським і водіями Юрієм Заболоцьким, Володимиром Мричком. Жнивують вони у фермерському господарстві два з половиною десятки літ. Працюють чесно і сумлінно, без зайвої метушні, простоїв через неполадки, хоч і таке іноді буває. Урожай пшениці дорідний. Напередодні комбайнери звільнили від урожаю площі, засіяні озимим ріпаком, горохом.

Цьогоріч навесні виповнилося 25 років, як заснували фермерське господарство. Починали з 50 га, а нині зернові і технічні культури сіють на сотнях гектарів у Баворові, Магдаліївці. Не лише значно розширили посіви, а й дотримуються сівозміни, застосовують європейські технології в землеробстві, дбають про культуру поля, стан доріг. Рослинницька галузь давно вже прибуткова. Крім вирощування сільгоспкультур, успішно займаються садівництвом, ягідництвом. Іван Мричко разом зі своїм колегою, керівником ФГ «Перспектива» с. Городка Заліщицького району Іваном Пирожаком були першими фермерами в області, хто заклав фруктові сади на промисловій основі.

Не спадає жнивна напруга на пшеничному лані в с. Застав’ї, де фермером інженер-механік за фахом, депутат Тернопільської районної ради Анатолій Бучинський. Перед тим як перейти до збирання озимого пшеничного колосу, тут без втрат зібрали ріпак, ячмінь, деякі ярі культури. За рахунок саме інтенсивного розвитку рослинницької галузі, високої і стабільної урожайності колоскових і технічних культур значно розширили виробничо-технічну базу, придбали кілька одиниць нових вітчизняних та закордонних тракторів, комбайнів, автомашин, грунтообробної і посівної техніки. Ввели в експлуатацію новий зерносушильний комплекс, обладнаний приладами та лініями, що виробляють місцеві заводчани. Реконструювали складські приміщення, навели лад на території, де висадили невеличкий сад.

Так у жнивну гарячу пору працюють три фермерські господарства Тернопільського району. Їхні керівники майже ровесники — Юрій Березовський, Іван Мричко та Анатолій Бучинський — думають про день завтрашній рідного села, його людей, про вагоме пшеничне перевесло добробуту, миру й спокою в кожній українській оселі.

Ярослав БАЧИНСЬКИЙ.

На фото автора: жниварі — комбайнери ПП «Агрон»; на жнивному полі головний агроном ПП «Агрон», що в Товстолузі Тернопільського району Володимир НОВОСАД, досвідчений комбайнер Володимир БАЛАБАН та його помічник Юрій ОРІХОВСЬКИЙ; хоч молодий, але досвідчений механізатор Юрій МАТУШЕВСЬКИЙ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини