Вільне життя

І «ЗОРИНКА» СПІВАЛА РОК. Хористи з Лондона й Тернополя дали спільний концерт на підтримку сиріт

Минулої п’ятниці на Театральному майдані в Тернополі відбувся благодійний концерт одного з найбільших у світі хорів, що тричі потрапляв у Книгу рекордів Гіннеса — Rock Choir із Лондона і народної хорової капели «Зоринка». Протягом концерту вдалося зібрати 23500 гривень.

За словами голови обласного благодійного фонду «Майбутнє сиріт» Андрія Назаренка, його фонд і лондонський рок-хор співпрацюють уже шість років. Ідея реалізувати доброчинні концерти хору в Україні виникла ще взимку. І аж до серпня готували проект. До нього залучили спонсорів, завдяки яким відбувся розіграш благодійної лотереї, волонтерів, котрі продавали різні смаколики й готували прохолодні напої. Бо ж на майдані було гаряче не тільки від сонця — там запалював рок.

Нагадаємо, що керує рок-хором уродженка Тернополя Христина Дмитрик — випускниця хорової школи «Зоринка», півфіналістка вокального телешоу «Голос країни—2017», котра вже давно мешкає в Лондоні. Христина опікується чотирма лондонськими хорами (це майже 400 осіб), а всього в Англії та Шотландії таких колективів 360. У них лікують душі роком 26 тисяч учасників. Це переважно старші люди, аматори без спеціальної музичної освіти, котрим просто подобається співати. До України цього разу приїхали власним коштом 65 хористів. Утомлені майже десятигодинною дорогою, вони протягом трьох днів дали чотири концерти у Львові, Козовій і Файному місті.

— На репетиціях вони розказують свої історії — про втрати близьких людей чи боротьбу з важкими хворобами, — каже Христина Дмитрик, — а хоровий спів підносить їх духом, змушує забути про всі негаразди. Коли люди разом співають, у них створюється враження, що вони можуть подолати все. Бо насправді спів і музика — велика сила. І ми навіть сподіваємося, що колись лікарі будуть це приписувати, як ліки від депресії.

Розпочала концерт у Тернополі народна хорова капела «Зоринка», на третій композиції до неї приєднався хор батьків «зоренят», а разом із Rock Choir діти виконали Halo (Beyoncе). Відтак глядачів запалювали британці, виконуючи рок-хіти Walk thе Moon, Carol King, Bee Gees, Clean Bandit, The Beatles, Billy Joel, Erasure, Jess Glynne, George Ezra.

На завершення Христина Дмитрик, її хор і капела «Зоринка» виконали одну з найвідоміших пісень Володимира Івасюка «Я піду в далекі гори». А останню композицію Don’t stop me now (Queen) юні українці й дорослі британці виконали теж разом, хоча й не готувалися попередньо. Христина показала глядачам кілька рухів — і весь майдан співав і танцював на одній хвилі з гостями.

Учительку Тернопільської п’ятої школи, учасницю батьківського хору «Зоринки» Яну Ситар до сліз зворушила композиція Living on a prayer (Bon Jovi), де соло виконував сліпий чоловік. Але це стало зрозумілим лише з того, що йому допомагали пройти до мікрофона — ніхто не акцентував на вадах Алекса. Можна уявити, наскільки важливе для його самооцінки це соло! І в цьому — найперша місія хору: дати людям відчуття того, що вони потрібні, що вони допомагають і дарують радість іншим.

Директор хорової школи «Зоринка» ім. Ізидора Доскоча Анжела Доскоч проводить аналогію між рок-хором із Лондона і батьківським хором «Зоринки». З одного боку, каже, цим людям можна подивуватися, бо поспішають наприкінці робочого дня чи у вихідний на репетицію замість того, аби відпочити. А з другого боку, хоровий спів для них — віддушина, нагода поспілкуватися з однодумцями, змістовне дозвілля. І дуже надихає, коли він стає не тільки джерелом радості, а й інструментом допомоги ближньому.

…За гроші, виручені під час концерту в Тернополі, організатори придбають речі першої необхідності для 12 сиріт, котрі закінчили цьогоріч інтернатні заклади області й стоять на порозі самостійного життя.

Фото Андрія КОСТИШИНА

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини