Вільне життя

Лиш би партнери не підвели

Під час нещодавньої позачергової дев’ятої конференції Тернопільського обласного ФСТ «Колос» її делегати насамперед не могли не обговорити ситуацію з навчально-спортивною базою з біатлону в Підгородньому. Для того, аби ухвалити рішення про її майбутню долю, вони, власне, і позапланово зібралися. 

Варто, мабуть, із цього приводу нагадати, що після торішніх «героїчних старань» обласної виконавчої влади, яка недослухалася навіть до найвагоміших і логічних аргументів, без фінансової підтримки залишився не тільки апарат сільського товариства, а й відома в усій Україні спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву разом із базою, де за роки незалежності виросло чимало талановитих стріляючих лижників. Та все ж у суцільному тунелі безнадії, здається, зажеврів промінчик надії.

Стосовно передачі споруд, земельних ділянок і майна навчально-спортивної бази до обласної комунальної власності, щоправда, цього разу мови навіть не заводили. Чи не всі активісти сільського спорту переконалися, чим усе це може закінчитися — повним занепадом. А ось ініціатива обласної федерації біатлону на чолі з відомим у минулому стріляючим лижником Вікт

 

ором Щуром, підтримана пізніше профільним міністерством і Федерацією біатлону України, здається, вселила надію на те, що найпопулярнішому в країні зимовому виду спорту не дадуть на Тернопільщині загинути.

Про що мова? За погодженням із всеукраїнським ФСТ «Колос» передати базу в державну власність. Із тією метою, аби її новим господарем став Державний центр олімпійської підготовки з біатлону, який нині, як відомо, змушений орендувати приміщення в Чернігові. Створена раніше робоча група вже чимало зробила для реалізації нового проекту. Це і план докорінної реконструкції споруд у Підгородньому, яка би дозволила в майбутньому проводити міжнародні змагання, і відновлення спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи, закритої рік тому вольовим рішенням чиновників.

Однак і перепон ще чимало. Передусім зацікавлені сторони мають подбати про закриття судових справ, пов’язаних із діяльністю бази, сплату всіх боргів, у тому числі із заробітної плати, податків, штрафів, оплати комунальних послуг та використаних енергоносіїв. Частину боргів, до речі, вже погасили. Та до повного розрахунку ще далеко. Що, власне, не могло не викликати занепокоєння делегатів. Так само, як і ризики того, що і після передачі бази в державну власність із часом не виникне загроза зміни її перепрофілювання. Втім заступник голови всеукраїнського ФСТ «Колос» Михайло Вінтоняк у відповідь на це постарався заспокоїти присутніх: під час передачі бази у власність держави в установленому законодавством порядку окремим пунктом буде внесено положення про недопустимість зміни її профілю.

Тож у прийнятій делегатами постанові цю пропозицію підтримали. Так само, як і реальні, на їхню думку, кроки з відродження Тернопільського обласного ФСТ «Колос», розроблені на підставі меморандуму про взаємодію і співробітництво між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнською асоціацією сільських і селищних рад, всеукраїнською громадською організацією «Асоціація фермерів та приватних землевласників України», всеукраїнським ФСТ «Колос» агропромислового комплексу України. Спільними зусиллями мають сприяти розвитку і популяризації фізичної культури та спорту серед сільського населення, стимулювати створення в селах фізкультурно-спортивних клубів. І, звичайно, надіслати звернення до керівництва обласної влади щодо належної підтримки діяльності обласного та районних ФСТ «Колос» із включенням відповідних розділів до програми розвитку фізичної культури і спорту в Тернопільській області на 2017—2020 роки.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини