Вільне життя

НАТАЛІЯ ФУГЕЛЬ РОЗМАЛЬОВУЄ ТЕРНОПІЛЬ

— ГУЛЯЮЧИ ТЕРНОПОЛЕМ, ІНОДІ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ТО НЕ ОДНЕ МІСТО, А КІЛЬКА: СТАРІ БУДИНКИ СУСІДЯТЬ З РАДЯНСЬКИМИ, А БІЛЯ НИХ НОВОБУДОВИ, — КАЖЕ МОЛОДА ТЕРНОПІЛЬСЬКА ХУДОЖНИЦЯ НАТАЛІЯ ФУГЕЛЬ І ДОДАЄ: — АЛЕ В ТОМУ ТЕЖ Є СВОЄРІДНА РОДЗИНКА: ПОРУЧ ІЗ ДОБРЕ ЗНАНИМ ЖИВЕ ІНШИЙ СВІТ — КАЗКОВИЙ, І ТИ, ЯК АЛІСА В КРАЇНІ ЧУДЕС, ПОТРАПЛЯЄШ ЗІ ЗВИЧНОГО В ЧАРІВНИЙ СВІТ.

Я познайомилася із Наталією під час її персональної виставки у краєзнавчому музеї та захотіла поспілкуватися про її роботи, присвячені архітектурі — у них привабив неординарний ракурс, насичена палітра. Коли зустрілися, виявилося, що тем для розмов більше, ніж планувала, адже дізналася, що нині Наталія Фугель працює над створенням розмальовки про наше місто.

Ця книжечка матиме трохи більш як двадцять сторінок, у ній будуть розміщені графічні ілюстрації, де зображені житлові будинки, ресторани, сакральні споруди і багато деталей: балконів, дверей, вікон, декоративних елементів. А ще розмальовка буде заселена людьми — разом з архітектурними спорудами вони розповідатимуть свої історії, створюватимуть настрій… Наталія Фугель каже, що хоче показати, чим живе та дихає місто.

Задумка створити розмальовку про Тернопіль виникла ще раніше. Надихнув випадок. Якось, гуляючи ранковим містом, художниця зустріла туристку, поки показувала їй середмістя, розговорилися, і та запитала про сувеніри на згадку, зокрема, чи є розмальовка про Тернопіль. Тоді такої не було.

— Тепер доводжу розмальовку до закінчення. Планую, що вона з’явиться друком до кінця літа. У реалізації задуму мене дуже підтримали батьки та знайомі. Зокрема, подруга Валентина Кушнір, котра не тільки стала своєрідним енерджайзером проекту, а й долучилася до нього — теж готує ілюстрації. Знаю, що перша розмальовка про Тернопіль уже є, але моя буде відрізнятися від тої, яку створила Марічка Юрчак.

До речі, роботи Наталії Фугель уже пройшли «випробовування» в одній з тернопільських шкіл. Дев’ятикласники розмальовували їх на уроці образотворчого мистецтва. Моя співрозмовниця розповідає, що особливо їй сподобалися слова одного з учнів, котрий запитував, навіщо розфарбовувати картинки, адже вони й так гарні. На думку художниці, сенс розмальовки в тому, щоби показати красу історичної частини Тернополя, прищепити любов та повагу до неї, пояснити необхідність збереження цілісності архітектурного ансамблю. Тому вона буде цікавою не лише маленьким, а й дорослим мешканцям міста і туристам. Адже зібрані тут найкращі моменти середмістя, та ще й так, що кожен зайде для себе щось нове.

— Одна з ідей розмальовки — спонукати прогулятися Тернополем і відшукати зображені місця, а відтак розглянути їх прискіпливо. Думаю, так для багатьох місто відкриється по-новому. Якось прочитала пораду гуляти своїм містом як турист: дивитися на все, ніби вперше — так і помічаєш більше. Створюючи малюнки для розмальовки, уникала фронтальних ракурсів, а шукала несподівані й нові. Приміром, зобразила театр так, що не відразу й скажеш, що то він, бо здається, наче це будівля з іншої епохи.

До речі, прогулянки Тернополем дуже до вподоби моїй співрозмовниці. Тож не могла не запитати про маршрути спацерів.

— Я дуже люблю пройтися бульваром Тараса Шевченка, спуститися вуличкою Юліана Опільського, а відтак рушити вулицею Соломії Крушельницької і далі до «Шостого магазину». Дорогою бачиш старі будинки, що ніби затиснені між багатоповерхівками. Ця прогулянка повна відшуковування красивого та інакшого. Ще одна улюблена частина міста — дворики. Зазвичай там малолюдно, а якщо люди й трапляються, то це непересічні співрозмовники. Дуже цікава частина історії міста та, що твориться людьми — їхніми переживаннями, долями… Кожен може додати свого до історії будинку.

За час роботи над проектом Наталія зробила дуже багато фотографій різних споруд і деталей. Тож, можливо, потім з цього матеріалу постануть художні твори, присвячені Тернополю. Що ж, будемо чекати.

Фото надані Наталією ФУГЕЛЬ

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини