Вільне життя

Особисті успіхи на фоні командного фіаско

Сьогодні, 8 серпня, на навчально-спортивній базі «Тисовець» поблизу Сколе Львівської області завершився юніорський чемпіонат України з літнього біатлону. Враження від виступів тернопільських стріляючих лижників, чесно кажучи, двоякі. 

Передусім порадіймо за лідерів цієї вікової групи, студентів Тернопільського національного економічного університету Мар’яну Брикайло і Руслана Бригадира. Розпочавши програму індивідуальних перегонів з подвійного, причому вагомого успіху в спринті (підопічний Назара Бурика і досвідченого спеціаліста з Лановеччини Івана Стецюка, відставши від чемпіона тільки на 23,6 секунди, необхідних для подолання зайвого штрафного кола, виборов срібну медаль, а уродженка Мишковичів, яку під опіку все тому ж Бурику передав Ігор Сцібайло, удостоїлася «бронзи»), вони і в двох інших дисциплінах постаралися виступити з максимальною самовіддачею.

Здійснити задумане, щоправда, вдалося тільки Мар’яні Брикайло. І після гонки переслідування, і після мас-старту претенденток на облюбовану нею третю сходинку п’єдесталу пошани так і не знайшлося. Хоча заради об’єктивності не можна не згадати і про те, що в боротьбу за чемпіонський титул, яку на цих змаганнях вели Любов Кип’яченкова із Харківщини та Христина Ковальова із Сумщини, наша землячка теж не змогла втрутитися. На хвилину і вісімнадцять секунд відстала від першої з них у спринті і в переслідуванні, на хвилину і чотирнадцять секунд — від другої в мас-старті.

Натомість Руслан Бригадир, не витримавши конкуренції з боку суперників (можливо, і психологічної впевненості не вистачило), в гонці переслідування фінішував шостим, у перегонах із загального старту — дев’ятим, не набагато поступившись через гіршу стрільбу восьмою позицією своєму землякові Андрієві Підгрушному, який перед тим став п’ятнадцятим у спринті і дванадцятим у переслідуванні. Не вдалося, на жаль, підтвердити свої амбітні наміри і старшому за них на рік 21-літньому Назарієві Цебринському, який уже має в своєму активі естафетну нагороду юніорського чемпіонату світу: дванадцятий у спринті, сьомий у переслідуванні, а на мас-старт не вийшов.

Злети і падіння, зрештою, неминучі в біографії будь-якого атлета. Якби тільки в цьому причина, вважайте, ще півбіди. Однак сьогоднішня змішана естафета — дисципліна, в якій за роки незалежності тернопільські стріляючі лижники вже й не згадати, коли опинялися поза п’єдесталом пошани, наочно проілюструвала, як нібито милозвучними і благими намірами можна менше ніж за рік зруйнувати струнку, налагоджену систему підготовки біатлоністів.

Горе-реформаторські ідеї місцевих можновладців із припиненням фінансування спеціалізованої ДЮСШ обласного ФСТ «Колос», яка виховала олімпійську чемпіонку, ще сотню інших талановитих атлетів, що завоювали дві сотні нагород чемпіонатів світу та Європи в різних вікових групах, і, водночас, створенням комунального навчального закладу, так би мовити, «перевершили» найгірші сподівання фахівців і прихильників — тільки сьоме місце з… восьмихвилинним відставанням від переможців.

І нема на те ради. Після тривалої відсутності тренувань на стрільбищі, негараздів з елементарними побутовими умовами та забезпеченням усім необхідним вирішили завершити виступи Наталія Дячук із Діаною Гаврищук. Серед дівчат практично одна спортсменка з необхідним рівнем майстерності і залишилася. Тож тріо конкурентоздатних юніорів у складі Мар’яни Брикайло, Назарія Цебринського і Руслана Бригадира в суперечці квартетів наперед були запрограмовані на невдачу. Триразова бронзова призерка цих змагань, до речі, передала естафету першою. Однак сподіватися дива від сімнадцятирічної Іванни Пазинюк не доводилося. Його ніхто й не дочекався.

Та годі про невдачі і безпорадні за своєю суттю «реформи». Краще — про надії, пов’язані з тим, що в середині серпня сільське товариство «Колос», сподіватимемося, таки остаточно дійде порозуміння. Не з місцевою, зрозуміло, владою (на це і ламаного шеляга не варто ставити), а з профільним міністерством і Федерацією біатлону України. Очікуваний переїзд із Чернігова до Тернополя державного центру олімпійської підготовки біатлоністів, без сумніву, повинен відродити славу тернопільського біатлону, всього за рік «нічтоже сумняшеся» знищену чиновниками.

На фото: вгорі — срібний призер юніорського чемпіонату України Руслан БРИГАДИР; Мар’яна БРИКАЙЛО — триразова бронзова медалістка змагань.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини