Вільне життя

ТЕРМІН СПЛИВАЄ 29 СЕРПНЯ

ПОДАТКОВІ ПЛАТІЖКИ ПРО СПЛАТУ ЗА НЕРУХОМЕ МАЙНО МАЛИ НАДІЙТИ КОЖНОМУ, ХТО МАЄ «ЗАЙВІ» МЕТРИ В КВАРТИРІ ЧИ БУДИНКУ, ЩЕ ДО ПЕРШОГО ЛИПНЯ. ВЖЕ МИНУЛО ПЕРШЕ СЕРПНЯ, А ДЕЯКІ НАШІ ЧИТАЧІ, ЯКІ МАЮТЬ ЧИМАЛУ ПЛОЩУ НЕРУХОМОСТІ, КАЖУТЬ, ЩО ПОВІДОМЛЕНЬ-РІШЕНЬ ВІД ПОДАТКОВОЇ НЕМАЄ. А ЗАПЛАТИТИ ПОТРІБНО НЕ ПІЗНІШЕ 28 СЕРПНЯ.

Нагадаємо, той, хто має квартиру понад 60 кв. м чи будинок понад 120 кв. м, зобов’язаний сплатити податок за «зайві» квадрати. Платитимемо за минулий рік, коли мінімальна зарплата була 1378 грн, а ставка податку — від нуля до трьох відсотків від мінімальної зарплати.

— Платіжки отримали ті власники майна, відомості про яке містилися у реєстрі прав власності на нерухоме майно (наповнювали переважно БТІ), а також містяться в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, до якого вносять інформацію про об’єкти нерухомості із 2013 року. Інформація про значну кількість об’єктів досі міститься на паперових носіях у БТІ. Тому реєстр платників податку заповнений лише наполовину, хоч інформацію в ньому на центральному рівні оновлюють і доповнюють постійно, — пояснює заступник начальника головного управління ДФС в області Петро Якимчук. — Що стосується ситуації, коли в податковому повідомленні-рішенні вказано неточні дані, наприклад щодо квадратури, наданої пільги, а отже, й величини податку. Платник зможе піти у фіскальну службу за місцем реєстрації, навіть якщо сама нерухомість зареєстрована в іншому регіоні, й врегулювати це питання. Водночас можна звірити дані до отримання платіжок, якщо платник розуміє, що податок не омине, щоб не довелося писати скаргу щодо неправильних розрахунків, так звану адміністративну апеляцію.

Звірку можна провести щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.

За словами Петра Якимчука, платники — фізичні особи у 2017 році сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік, за ставками і з використанням пільг, які застосовувалися при розрахунку податку минулого року. Так, для жителів Тернополя, згідно з рішенням міської ради, ставка податку не змінилася і становить відсоток від мінімальної заробітної плати за квадратний метр «зайвої» площі. На-приклад, якщо квартира 62 кв. м, то заплатите 27,56 грн. В інших населених пунктах області застосовуються ставки, затверджені відповідними радами для своїх територій.

Загалом в області 99 тисяч власників нерухомого майна. 36,9 тисячі тих, хто має заплатити за понаднормові квадрати, а податкових повідомлень-рішень виписали 44,9 тисячі. Тобто одному громадянину може бути вручено не одне, а кілька таких повідомлень. Для порівняння: торік жителі області отримали 25,3 тисячі повідомлень. Тож кількість потенційних платників збільшилася на 19,6 тисячі, або в 1,8 раза. Це сталося за рахунок зміни площ нерухомості, які визначали як пільгові. Так, якщо в 2015 році, коли місцева влада мала право визначати пільгову площу нерухомості, в Тернополі площа квартири, яка не оподатковувалася, становила 70 кв. м, то тепер — 60 кв. м. Додаткові нарахування здійснено для 12,5 тисячі громадян, площа квартир яких становить від 60 до 70 кв. м. Якщо торік в області за «зайві» квадрати сплатили 10 млн грн, то цього року ця сума становитиме 24,7 млн грн, або в 2,5 раза більше.

— Цього року вперше до фізичних осіб застосована норма Податкового кодексу щодо нарахування 25000 гривень на об’єкти житлової нерухомості, якщо загальна площа квартири перевищує 300 квадратних метрів, а житлового будинку — 500, — пояснив Петро Якимчук. — Таких платників в області 80. Їм нарахували 1,9 мільйона гривень податку.

Термін сплати податку спливає 29 серпня.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини