Вільне життя

Торгуєте в магазині? Перша група не для вас

Роз’яснення від Тернопільській ОДПІ. Відповідно до Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи — підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгових місць на ринках чи провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує триста тисяч гривень

У пункті 1.8 інструкції щодо заповнення форми державного статистичного спостереження №12-торг «Про наявність і використання торгової мережі на ринках та реалізацію сільгосппродукції на них», значиться, що торгове місце — це площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (ваг, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках тощо. Тож до торгових місць на ринках не належать ні магазини, ні об’єкти ресторанного господарства.

Саме тому фізична особа — підприємець, яка здійснює роздрібний продаж товарів у магазинах, що розташовані на території ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи..

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини