Вільне життя

Віночки-обереги для кожної оселі

ГАДАЄТЕ, ВІНОЧОК В ІНТЕР’ЄРІ ВИНЯТКОВО РІЗДВЯНИЙ АТРИБУТ? А ОСЬ І НІ. ТЕРНОПІЛЬСЬКА МАЙСТРИНЯ ОЛЯ ЗАКОРЧЕМНА ТОЧНО ЗНАЄ, ЩО ВІНОЧОК ІЗ НАТУРАЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ НЕ ТІЛЬКИ СТАНЕ ОКРАСОЮ КІМНАТИ, А Й ОБЕРЕГОМ ОСЕЛІ.

Пані Ольго, з чого почалося ваше хобі?

— Кожен хоче жити в мирі та злагоді, з хорошими людьми та в затишній оселі. А як створити той затишок? Відповідаючи для себе на це запитання, я почала шукали щось таке, що було б не лише прикрасою, а й оберігало свого господаря, його сім’ю та житло. Віночок став найкращим вибором.

Перший створила для своєї сестрички. Я дуже хотіла зробити щось особливе. Трохи потренувавшись, сплела віночок із сіна, а потім прикрасила всім, що було вдома — сушеними яблуками, лавровим листочком, вирізала зі шкірки мандаринок сердечка, скрутила бантик із травинок… Подарунок їй дуже сподобався, і я зраділа.

На тому би все і закінчилося, якби гості не почали звертати увагу на віночок — запитували, хто його зробив, і хотіли собі такого. Ось так я отримала перші замовлення. Мої віночки почали з’являтись у різних домівках і в різних країнах.

У вас досить різні матеріали для виробів, але, гадаю, їх об’єднує те, що всі вони натуральні й теплої кольорової гами. А як би ви сформулювали те, що робить віночки “вашими”, які складові вашого стилю?

— Для роботи я використовую лише природні матеріали, не фарбую і навіть не лакую готові вироби. Тому кольорова гама віночків така тепла. Вона не разить око, але й не помітити такі вироби неможливо.

Що ж до оздоби, то дуже люблю різноманітні кісточки — з персика, абрикоси, аличі, лимона, фініка. Мене захоплює те, що навіть найменша з них несе в собі силу цілої рослини!

Що робить віночки “моїми”?.. Не задумувалась над цим. І спеціально не шукала стиль і напрямок. Просто комбіную елементи так, як мені подобається, так, як відчуваю…

У вас багато ароматних виробів — оздоблених лимоном, помаранчами, яблуками, корицею…

— Саме сіно, яке я часто використовую для основи вінка, пахне теплом і літом, а якщо додати ще й запашні трави (приміром, м’яту, мелісу, ромашку, полин тощо) й корицю, цитрусові, аніс — утворюється такий ненав’язливий аромат, який і настрій піднімає, і сприяє кращому самопочуттю (голова перестає боліти точно!)

Які матеріали найбільш “вередливі”?

— Найважче мені із сіном. Наче трава як трава, але знайти потрібне та ще й правильно посушене сіно, ой як не просто. Та й нечемне воно – прибрати неможливо, у хаті вічні Зелені свята (сміється. — А. З.).

Наостанок. Що для вас найголовніше під час виготовлення віночка?

— Від самого початку я знаю, що роблю оберіг. Тому вивчаю, якими силами володіє та чи інша рослина, плід, квітка чи насінинка… Хочу, щоби віночки не лише охороняли від усього поганого, а й привносили здоров’я, достаток і любов у сім’ю.

Запитувала Анна ЗОЛОТНЮК.

Фото Наталії КОЛОДІЙ

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини