Вільне життя

Заздрість доїдає

Дочекалися українці нарешті того безвізу. Годували нас обіцянками, як манною небесною, аж поки не звершилося. Аж тут нова напасть — північного сусіда завидки взяли. Заздрість так узялася його гризти, що аж полетіла в наш бік слина й піна.

І що в таких ситуаціях зазвичай роблять погані сусіди? Правильно, починають капостити. Спершу беруться за дрібниці.

От їздять українці в Польщу на заробітки. Правда, і в Москву теж їздять, є нині в нас і такі людиська. Сама Польща до того добре ставиться, бо її громадяни теж світ за очі їдуть в пошуках кращого заробітку.

Комусь отаке добросусідство стало впоперек горла. Вашингтонський аналітичний центр Center for European Policy Analysis (CEPA) днями оприлюднив інформацію, з якої стає зрозуміло, що Москва намагається налаштувати поляків проти українських робітників. «Їхня мета: розділити та налаштувати одна проти одної громадськість двох країн, — йдеться на сайті американського аналітичного центру. — Мета цих пропагандистських зусиль — поєднати терміни «лібералізація візового режиму для українців» та «українізація ринку праці у Польщі». Це шкодить іміджу України, налаштовує країни одна проти одної та сприяє гаслам націоналістичних партій». Правда, американці тільки тепер офіційно висловили вголос те, що вже не перший рік тишком робиться.

Скільки говорили про російське шило в польському мішку, а воно взяло та й нарешті вилізло. Не може Росія сама дружити з іншими країнами, хіба що «по прінуждєнію», от і робить усе для того, щоби й інші не могли дружбу «склеїти». І сам не гам, і другому не дам, як каже народна мудрість.

Єдине дивує: від тих санкцій стільки російська економіка втрат зазнала, народ бідує, а Москва як викидала купу грошей на пропаганду, і чорну, й білу, за кордоном, так і викидає. Це ж як ту країну заздрість має мучити, що доводиться на такі жертви йти: голі, босі, зате «відбілені».

К. ВЕРБІВСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини