Вільне життя

Безлад біля воріт міста

У РЕДАКЦІЮ ЗВЕРНУЛАСЯ ТЕРНОПОЛЯНКА ГАЛИНА ЗІ СКАРГОЮ, ЩО НЕПОДАЛІК ЖИТЛОВИХ БУДИНКІВ, ЩО НА ВУЛИЦІ ОБОЛОНЯ, ПРИ В’ЇЗДІ В АВТОВОКЗАЛ ПОСЕРЕД ГАЗОНУ НЕВІДОМІ ПОРУШУЮТЬ ГРОМАДСЬКИЙ СПОКІЙ.

Жінка стверджує, що особи ромської національності вже другий рік поспіль «оселяються» на цій території.

— Тільки надворі потеплішає, ці люди тут як тут, — скаржиться пані Галина. — Вони галасують, розпивають спиртні напої, смітять. Часом застеляють ковдру і ночують там. До того ж справляють природні потреби. І це все бачать не тільки тернополяни, а й гості міста та іноземці. Адже зовсім неподалік ворота міста — центральний автовокзал.

Жителі прилеглих будинків неодноразово зверталися до представників житлово-комунального господарства. Жінка каже, ті прибирали там тричі: напередодні Великодня, на початку липня та в середині серпня. Але роми повертаються знову й продовжують забруднювати територію. Останнього разу, за словами жінки, комунальники на невеличкому клаптику землі зібрали близько десяти мішків сміття.

Галина розповідає, що зверталися з цією проблемою і до поліціянтів. Адже не достатньо просто прибирати, потрібно розв’язувати проблему. За словами жінки, правоохоронці відповіли, що не мають права виганяти людей звідти, бо вони такі ж громадяни України.

Головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міської ради Оксана Ілліч зазначила, що вони зобов’язали відповідальну комунальну службу прибрати територію, де отаборилися роми. Це робитимуть й надалі. Проте так проблему не розв’язати. За її словами, коли жителі міста спостерігають такі ситуації, одразу ж треба звертатися в поліцію.

Своєю чергою, в поліції стверджують, що періодично вони отримують скарги від тернополян стосовно осіб ромської національності. Якщо виявляють підозрілих — перевіряють. З особами, що порушували громадський спокій на вулиці Оболоня, провели профілактичну бесіду. В поліції наголошують, щойно отримують виклик, виїжджають на місце події. Також нагадують: за розпивання алкоголю в заборонених законом місцях, появу у громадських місцях у п’яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, порушення громадського порядку, нецензурну лайку у громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, передбачена відповідальність за статтями 173 КУпАП, 178 КУпАП та 175-1 КУпАП.

Як бачимо, підстав для того, аби звернутися в поліцію, є чимало. Якщо ви стали свідком чи жертвою таких дій, одразу ж викликайте «102».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини