Вільне життя

Читали?

ІСТОРІЯ ПОВЕРТАЄТЬСЯ. У Полтаві презентували новий туристичний маршрут «Симон Петлюра та Патріарх Мстислав — видатні уродженці міста Полтави». У рік 100-річчя Української революції туристичний маршрут про цих двох її діячів є надзвичайно цікавим та актуальним, вважають полтавці. Будинок Симона Петлюри у місті, на жаль, не зберігся, а от будиночок знаменитого першоієрарха УАПЦ ще стоїть на вулиці Патріарха Мстислава.

* * *

НАЙПОПУЛЯРНІШІ ВИШІ УКРАЇНИ. Цьогоріч у вищі навчальні заклади надійшло 1,7 мільйона заяв, що на 20 тисяч менше, ніж торік. Найпопулярнішими стали Київський національний університет ім. Т. Шевченка (58574 заяви), друге місце — у Львівського національного університету ім. І. Франка (48878 заяв), третє — у «Львівської політехніки» (47348 заяв). До першої десятки входять також Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського, Київський національний торговельно-економічний університет, Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича, Національний авіаційний університет, Харківський національний університет ім. В. Каразіна, Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова та Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана.

* * *

ЗАКОРДОННЯ НЕ ДЛЯ ВСІХ. З тих, кому пощастило побувати в інших країнах, 11% подорожували як туристи, 7% — гостювали у друзів чи родичів, 6% їздили на заробітки, 4% — у відрядження. Такі результати опитування, яке провела компанія Research Branding Group. Найчастіше їздять за кордон жителі західних областей (тут жодного разу не виїжджало за межі України 54% населення, тоді як в інших регіонах — 70—78%). З тих, хто відвідує інші країни, 17% їдуть на заробітки (в інших областях — 1—3%), жителі Західної України частіше їздять і у закордонні відрядження (7%, у той час як в інших регіонах — 2—4%. За останній рік кордон перетнули 13% українців, серед жителів західних областей — 18%. 8% українців мають біометричні паспорти, 39% — планують їх отримати найближчим часом. Серед тих, хто має біометричні паспорти, найбільше молоді (до 30 років) — 15% має і 61% планує отримати.

* * *

КУДИ НАЙЧАСТІШЕ «ЗАЛІТАЮТЬ ЛЕЛЕКИ». За перші чотири місяці 2017 року в Україні народилося 116907 дітей, а лідером народжуваності став Київ. Про це свідчать дані Державної служби статистики. Відзначається, що в січні-квітні у столиці з’явилося на світ 11203 дітей. Друге місце посіла Дніпропетровська область з показником 8956 дітей, третє — Одеська область (8121 дитина). До п’ятірки лідерів потрапили також Львівська (7977 дітей) та Харківська (6872 дитини) області.

* * *

САМ СОБІ ЛІКАР. Б’ють на сполох черкаські медики: в області збільшилася кількість хворих, які самі собі лікарі. Вони самотужки і на свій розсуд ставлять діагнози, призначають ліки, купують їх в аптеці і бездумно приймають, а потім потрапляють до лікарень з тяжкими ускладненнями. Чиновники від медицини твердять, що останнім часом пацієнти взяли моду радитися з приводу своїх болячок з родичами, друзями, знайомими. Таке самолікування небезпечне і вже стало проблемою сьогодення.

* * *

ДАНИЛКО НЕ ЗНАЄ, ЩО РОБИТИ ІЗ СЕРДЮЧКОЮ. Андрій Данилко глибоко переживає війну на Донбасі. Для нього це не закрита тема, на відміну від деяких артистів, котрі продовжують виступати в Москві. Данилко на три роки пішов з концертного простору. А тепер хоче прощальним туром розпрощатися з Вєркою Сердючкою. Що робитиме потім, ще не знає, але зазначає, що вже не триматиме в голові російську аудиторію, а концентруватиметься на тому, що сприймається в Україні. Вєрка Сердючка викликає багато емоцій. З одного боку, через цей образ Данилко передавав дотепність українців, а з іншого, вона стала концентрацією російських стереотипів про «смішного хохла».

* * *

ПРИСЛУЖНИКИ ОКУПАНТІВ. 30 липня, у день Військово-морського флоту Росії, митрополит Сімферопольський і Кримський УПЦ (МП) Лазар поблагословив Чорноморський флот РФ іконою з часточкою мощей адмірала Ушакова, якого РПЦ вшановує як «святого і праведного воїна». Про це повідомила прес-служба Севастопольського благочиння УПЦ (МП). У повідомленні також зазначається, що митрополит Лазар увійшов до переліку почесних гостей святкувань разом із «головою Республіки Крим» С. Аксьоновим та «виконувачем обов’язків губернатора Севастополя» Д. Овсянниковим. А днем раніше в одному з підрозділів прикордонної служби ФСБ Росії в Республіці Крим протоієрей Дмитро Кротков, керівник військового відділу Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП), звершив молебень та окропив святою водою воїнів прикордонників та їхні майбутні погони з черговими військовими званнями. По завершенні молебню о. Дмитро побажав молодим офіцерам «допомоги Божої у служінні на благо нашої Батьківщини та Криму щодо державного кордону Російської Федерації».

За інформаціями видань RISU, «Газета по-українськи», «Високий Замок», «Українське слово», «Україна молода», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини