Вільне життя

Читали?

ПАМ’ЯТЬ НА ДВІ КРАЇНИ. У гості до легендарної 72-ї бригади, котра беззмінно стоїть на «передку» і якій до Дня Незалежності присвоєно ім’я «чорних запорожців», приїжджали учасники польської громадської організації «Полк чорних запорожців». Це нащадки справжніх козаків першого кінного полку «чорних запорожців», інтернованих під час визвольних змагань до Польщі, де вони й осіли. Нині вони вшановують своїх славних предків та популяризують їхню звитягу як в Україні, так і в Польщі. На буремному Донбасі нащадки «чорних запорожців» вручили воїнам 72-ї окремої механізованої бригади чорне знамено — аналог бойового стяга своїх предків із назвою їхнього полку та гаслом «Україна або смерть».

* * *

ДОСІ НЕЗАМІННИЙ. Українське авіатовариство відзначило 70-річчя першого польоту найбільшого у світі одномоторного біплана Ан-2. Саме цей літак — первісток КБ «Антонов» — відкрив еру потужних і надійних літаків Ан. Він став одним із наймасовіших літаків в історії — всього виготовлено близько 18 тисяч машин. Це дитя повоєнного часу. Олег Антонов кинув знамениту фразу, що цей літак повинен посісти те місце, яке посідає полуторка в наземному транспорті. Живучий, надзвичайно невибагливий, не вимагає ангарного зберігання і високої кваліфікації фахівців — ці характеристики роблять «довгожителя» Ан-2 справді неповторним. Тривалий час Ан-2 збирали в Києві, у Польщі його виготовляли аж до 2002 року. Тепер літак виробляють у Китаї і він має великий попит. Ан-2 занесено до Книги рекордів Гіннесса як єдиний літак, який випускають понад 60 років.

* * *

ТІЛЬКИ ТРИДЦЯТІ. Міжнародна компанія Global Firepower, яка щорічно складає рейтинг кращих армій світу, в цьому році помістила Україну на тридцяте місце — між Швецією і М’янмою. Перше місце зайняла армія США, друге — Росії. До першої десятки також увійшли Велика Британія, Японія, Туреччина, Німеччина і Єгипет. Всього у рейтингу 133 країни. При його складанні враховувалось понад 50 факторів. Також додаткові бали отримували країни, що є членами НАТО. З країн-сусідів вище за Україну в рейтингу, крім РФ, також Польща, в якої 19-те місце. У решти наших сусідів позиції нижчі: армія Румунії — на 42-му місці, Білорусі — на 49-му; Угорщини — на 63-му, Словаччини — на 74-му.

* * *

НАЙМОЛОДШИЙ СТУДЕНТ — НАШ! П’ятнадцятирічного тернополянина Мирослава Корицького визнано наймолодшим студентом України. Він навчається в інституті міжнародних економічних відносин Тернопільського національного економічного університету. Закінчив ЗОШ №24 Тернополя, круглим відмінником не був, але зарекомендував себе дуже талановитим, активним і працьовитим учнем. Школярем став у п’ять із половиною років. У десятому та одинадцятому класах навчався паралельно, заодно самотужки, без допомоги репетиторів, підготувався до ЗНО. Що ж до найближчого майбутнього, то хлопець мріє максимально займатися саморозвитком, здобути щонайменше дві спеціальності та в перспективі стати фахівцем зі… спортивного менеджменту.

* * *

НАШЕСТЯ ВАРВАРІВ. Дипломати США та Європи рішуче засудили погром українського храму в анексованому Росією Криму. Представники посольства Америки в Україні закликали всю прогресивну світову спільноту затаврувати ганьбою втручання російських окупантів у свободу віросповідання кримчан. Тепер діяльність єпархії УПЦ Київського патріархату в Криму заблокована, підпорядковані йому храми піддаються нападам і розоренню. Найбільше постраждав храм Святих рівноапостольних князів Ольги та Володимира у Сімферополі. Його російські окупанти просто обікрали та відібрали у парафіян, а владиці Клименту, який намагався перешкодити свавіллю, зламали руку. Судові пристави зруйнували вівтар, забрали хрест, вивезли все церковне майно та раритетні ікони. Опису вилучених речей не проводили.

* * *

А ТИМ ЧАСОМ… «Мета тиску очевидна — це тоталітарна ліквідація Київського патріархату в Криму, — прокоментував події в Сімферополі речник УПЦ КП Євстратій (Зоря). — Ми розглядаємо акцію російських «силовиків» як особисту помсту архієпископу Клименту за його тверду проукраїнську позицію. Він постійно підтримує та відвідує в’язнів кремлівського режиму — як українських, так і кримськотатарських активістів; говорить про проблеми, які Криму принесла окупація…» За словами архієпископа Євстратія, до анексії на півострові було 40 діючих громад УПЦ КП. Через три роки російської окупації їх залишилось лише дев’ять…

За інформаціями видань «Україна молода», «День», RISU, «Українські новини», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини