Вільне життя

Читали?

ВЕРШИНИ І РІВНИНИ. Мирослав Дочинець: «Часто питають: що буде з нами далі, з нашою країною, скільки ще нам терпіти? Найточніше на це відповіли двоє чужоземців. Бертольд Брехт: «Після труднощів вершини починаються труднощі рівнини», Джузеппе Гарібальді: «Ми створили Італію, тепер треба створити італійців». Україна дивом збереглася, відбулася, утвердилася. Тепер треба наповнювати її розтраченим (і страченим) українством. Пік вершини наших знегод минув. Ми вийшли на рівнинну цілину — новину. Ми, як це робили наші пращури-трипільці, спалюємо старі виснажені, отруєні терени, щоб закласти осідок нового устрою. Започатковуємо нову італію, нову америку, новий ізраїль на ім’я — Україна».

* * *

НЕ ЧАС ДЛЯ ЗНЕВІРИ. «Бо мало яка нація після 300 років безпам’ятства, не маючи своєї централізованої держави, з’являється на європейській мапі. А вона уже розписана. За кожен шматочок йшла віковічна боротьба. І ось з’являється не нова держава, а держава, яка має тисячолітній історичний спадок після трьох століть гноблення. З’являється держава з найбільшою національною територією… Думаю, що «желваки бігають» не в одного політичного гравця. Як трапилось так, що з’явилась держава, якої 300 років на мапі майже не було, яку після Першої світової війни поділили десятьма кордонами, після Другої світової просто забули. Насправді, це найцікавіший у Європі державний проект, становлення ретро-держави, якою є Україна». То думки екс-президента Віктора Ющенка.

* * *

ПРОЗОРЛИВІСТЬ ГЕНЕРАЛА ДУДАЄВА. Телеканал RTI показав інтерв’ю з генералом Джохаром Дудаєвим, яке він дав за кілька місяців до своєї смерті від рук російських спецслужб. Слова його звучали пророчо: «Україна ще зчепиться з Росією. Після Чечні обов’язково буде Крим. Росія хоче підім’яти під себе Україну й Білорусь. Але українці ніколи не змиряться з русифікацією Росією. Тому плани Росії щодо України зазнають краху».

* * *

ЗНОВУ В КИЄВІ. В українській столиці, біля станції метро «Арсенальна», відкрили копію пам’я–тника королеві Франції Анні Київській. Оригінал монумента заввишки 2,5 метра з 2005 року стоїть у французькому місті Сапліс, де жила і діяла донька Ярослава Мудрого. До речі, у Франції щорічно відзначається День Анни Ярославівни, а церкву в містечку Сапліс придбала українська греко-католицька громада на гроші меценатів, переважно українців. Там організували культурний центр Анни Ярославівни. Очолює єпархію владика Борис (Гудзяк).

* * *

СТУКАЄМО, А НАС НЕ ЧУЮТЬ. Під час щорічного послання до Верховної Ради Президент України Петро Порошенко повідомив, що надіслав Патріарху Варфоломію листа з проханням допомогти в утвердженні незалежної Україн–ської церкви. Президент повідомив Вселенського Патріарха, що «українська влада має серйозне бажання та тверду політичну волю вирішити це питання». На думку Петра Порошенка, Україна має право на власну незалежну помісну православну церкву, а влада повинна це право захистити. Торік таке ж звернення до Константинополя спрямувала і Верховна Рада України. А до цього з подібними зверненнями до Вселенського Патріарха зверталися ще три українські президенти — Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко, а також деякі прем’єр-міністри.

* * *

УСЕ ВПИРАЄТЬСЯ В РПЦ. Ситуацію з наданням Українській православній церкві незалежності пояснив народний депутат України Віктор Єленський: «Проблема полягає в тому, що Константинопольський Патріарх є «першим по честі» тільки тоді, коли він є центром згоди між православними церквами. Таким центром згоди він може бути за наявності якогось консенсусу. Але Російська церква пос–тійно шантажує його тим, що вона підірве єдність православ’я, вийде з його повноти». У цьому контексті нардеп нагадав про демарш, який влаштувала Константинополю РПЦ в 1996 році «через ситуацію в Естонії», коли була створена Естонська апостольська православна церква в підпорядкуванні Константинопольського Патріарха. «Тоді протягом півроку РПЦ не згадувала Константинопольського Патріарха. Якщо через 86 парафій в Естонії вона робила такий демарш, то можете уявити, що буде в разі України», — зазначив експерт.

* * *

ЗВІДКІЛЯ МІЛЬЙОНИ? Мати лідера Радикальної партії Олега Ляшка, будучи на пенсії, придбала 13 земельних ділянок під Києвом, купила три квартири у серці столиці і трикімнатну квартиру подалі від центру. Про це повідомлялося в сюжеті «Наші гроші з Денисом Бігусом». Ляшко стверджує, що не допомагав матері із купівлею нерухомості. Хоча до виходу на пенсію вона жила в квартирі 47 кв. м у селі Варві Чернігівської області й працювала оператором котельні. А коли стала пенсіонеркою, придбала купу нерухомості. По щасливій випадковості це збіглося з успіхами в політичній кар’єрі сина.

За інформаціями видань «Україн–ське слово», «День», RISU, «Високий Замок», «Українські новини».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини