Вільне життя

НЕ ПАДАТИ ДУХОМ?

ПІСЛЯ ОПРИЛЮДНЕННЯ В ОДНОМУ З ЧИСЕЛ НАШОЇ ГАЗЕТИ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ТЕ, ЩО НИЗКА ВИСОКОПОСАДОВЦІВ У ТРАВНІ-ЧЕРВНІ ЦЬОГО РОКУ ОТРИМАЛИ ЗАРПЛАТНЮ, ВРАХОВУЮЧИ ВИНАГОРОДИ, ПОЗА МІЛЬЙОН ГРИВЕНЬ, ЧИТАЧІ ОБРИВАЮТЬ ТЕЛЕФОНИ, ОБУРЮЮЧИСЬ ТАКИМИ ВИПЛАТАМИ. «МЕНІ ПОЗА 93 РОКИ, — ТЕЛЕФОНУВАЛА ТЕРНОПОЛЯНКА, ЯКА СЕБЕ НЕ НАЗВАЛА. — МАЮ 45 РОКІВ ТРУДОВОГО СТАЖУ Й ОТРИМУЮ ПЕНСІЮ ТРОХИ БІЛЬШУ, ЯК ДВІ ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ. ЩО ТАКЕ ЗНАЧУЩЕ ДЛЯ ДЕРЖАВИ ПОТРІБНО РОБИТИ, ЩОБ ОТРИМУВАТИ МІЛЬЙОН?».

Це запитання наразі риторичне, бо на нього, напевно, й ті, хто затверджував таку зарплатню, не дадуть відповіді. Складно собі навіть уявити таку суму готівкою й при цьому щомісяця… Але річ навіть не в уяві. Я принаймні не чула, щоб хтось із підприємців, навіть олігархів, платив своїй найманій робочій силі такі зарплати. Це при тому, що підприємець, наймаючи на роботу людину, вже прораховує, який прибуток вона йому дасть у тому чи іншому вигляді. З’ясовується, що найщедріший роботодавець — народ України. Адже такі високі зарплати отримують ті, хто посідає державні посади. Наприклад, керівництво НАК «Нафтогаз України», «Укрзалізниці», департаменту державної виконавчої служби. Їм зарплатня нараховується з бюджету, куди ми платимо податки. Українці, за статистичними даними, в середньому по державі отримують у межах шести тисяч гривень щомісяця, а реально значно менше. Бо в середньому це, коли один отримує мільйон, а інший — 3200 грн, то в середньому на кожного вийде більше як по півмільйона.

Людям пропонують не падати духом, бо економним видають на руки частину субсидії. Днями урядовці подовжили термін подачі заяв на монетизацію субсидій, що, як запевняють, дасть змогу громадянам реалізувати своє законне право.

Міністр соціальної політики Андрій Рева, представляючи проект постанови на засіданні уряду, пояснив, що дотепер чинним положенням було встановлено термін подачі заяв на виплату зекономлених частин субсидій до першого вересня цього року. Проте на адресу міністерства надходять численні звернення від громадян про об’єктивні обставини, через які вони не можуть подати заяву у встановлений строк. Тож постановою передбачається подовження терміну подачі заяв до першого листопада цього року, якщо така заява не була подана до першого вересня через незалежні від одержувача причини. Окрім цього, врегульовують питання впливу заборгованості на рішення про перепризначення субсидій на наступний опалювальний період. Так, на сьогодні субсидія не призначається на наступний період за наявності простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію. Проте є непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у суді ту суму заборгованості, яку виставляє надавач послуги, й тому відмовляються сплачувати за рахунками й укладати договір реструктуризації.

Згідно з новою постановою, до винесення рішення суду розмір заборгованості, що оскаржують, не береться до уваги, а субсидію пере–призначають на наступний опалювальний період.

Минулого тижня відбулася ще одна вагома подія для нас — відповідно до Бюджетного кодексу, затверджений Кабінетом міністрів України проект держбюджету на 2018 рік був поданий до парламенту. Там є чимало цікавих цифр, які ми обов’язково розглянемо, коли бюджет стане не проектом, а документом. А сьогодні — принаймні про долар і соціальні стандарти, якими хочуть нам «покращити життя». Так, за прогнозом Кабміну, середній курс долара наступного року становитиме 29,3 гривні за долар і до кінця року дійде до позначки у 30,1 грн. При цьому урядовці заклали доволі низьку інфляцію у шість відсотків — настільки, кажуть, мають зрости в ціні товари й послуги. Проте економісти зазначають, що реальна інфляція буде вищою практично удвічі. Адже на 2017-й у нас закладалася інфляція 9 відсотків, а по факту буде близько 14%. Тому ті 6%, які закладають на наступний рік, так само можуть перетворитися потім на 10—11%.

На наступний рік передбачено чергове зростання мінімальної заробітної плати до 3723 грн (цього року — 3200 грн). Прожитковий мінімум зростатиме таким чином: з першого січня 2018 року — 1700 гривень, з першого липня — 1777 гривень, з першого грудня — 1853 гривні. Поступово збільшуватимуться наступного року й мінімальні пенсії. З першого липня вони підвищаться до 1435 гривень, з першого грудня — до 1497 гривень (тепер мінімальна пенсія становить 1373 грн). Єдиний для усіх одержувачів розмір допомоги при народженні дитини — 41280 гривень. Виплата цієї допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами — по 860 гривень.

Мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим жінкам у грудні 2018 року прогнозують у сумі 2017,1 грн проти 1850,1 грн у грудні 2017-го. Порахували, що таку допомогу наступного року отримають понад 242 тис. українок.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини