Вільне життя

Читали?

АМЕРИКА СВОЄЮ НЕ СТАЛА. «Шість місяців на рік я живу в Америці, готуюся там до боїв. Після цього повертаюся додому, в Україну — тут моє коріння, тут усе мені знайоме. Як то кажуть, де народився, там і пригодився. Люблю своє місто, люблю свою країну. Буду жити тут. Тут я свій, а там — чужий», — зізнається чемпіон світу з боксу Василь Ломаченко.

* * *

ВИТРАТИ. 600 мільйонів гривень витратять на другу чергу музею Меморіалу жертвам Голодомору в Києві, розповіли в Мінкультури. 130 мільйонів доларів коштуватиме будівництво заводу в Хмельницькій області з переробки масляних культур одного з найбільших світових агрохолдингів «Кернел», сказано у прес-релізі компанії. 44 мільйони доларів витратить Україна на закупівлю в Туреччині систем зв’язку, інформують в агентстві Anadolu.

* * *

ТРИ РОКИ НА ПЕРЕДОВІЙ. Капелан УПЦ КП отець Дмитро Поворотний від початку війни служить у зоні АТО. Каже: коли бій, просто сидить тихенько, щоб не заважати солдатам, і молиться за них. Бій — це бій, тоді ніякі сторонні розмови солдатам не потрібні. Потім спілкується з ними, солдати сповідаються і навіть просять їх охрестити. Згадує: у Мар’їнці були гарячі бої. Підійшов до нього боєць і просить його хрестити. Отець набрав води в порожній цинк від патронів, освятив її і хрестив бійця під час затишшя. Коли ж отця запитали, як ставиться до амністії бойовиків, про яку багато говорять, він відповів: «Ви думаєте, я скажу щось на зразок, нехай бойовик покається, і ми повинні йому все пробачити? Я так не скажу. Так, покаяння повинно бути, тим більше, що вони пустили війну в свій будинок, підпалили його, від цього постраждали і страждають інші люди… Але якщо в людини руки по лікті в крові, вона повинна відповідати за українським законодавством. Інакше це повториться знову!»

* * *

І НІЯКОГО «ЯЗИКА»! Випускники усіх без винятку латвійських шкіл (російськомовних теж) складатимуть іспити тільки державною мовою. Ініційоване Міністерством освіти рішення про скасування права для школярів 9-х та 12-х класів обирати російську мову як альтернативну для складання випускних іспитів схвалив уряд. Для дванадцятикласників зміни діятимуть уже з наступного року. Для випускників-дев’ятикласників остаточний перехід на латиську запланували до 2020-го. З мовною політикою в Латвії строго. Порушників карають, незважаючи на чини, посади і ранги. Мера Риги Ніла Ушакова за останній рік уже двічі штрафували за використання російської мови.

* * *

ПРОБЛЕМА НЕ ЛИШЕ НАША. На 45 відсотків скоротиться населення Польщі до кінця ХХІ століття (тобто до 21 мільйона осіб). Такі дані оприлюднила одна з польських газет, посилаючись на дослідження ООН. До 2050 року людей у Польщі поменшає на 15 відсотків. За словами екcперта Варшавського університету Йоанни Туровіч, «компенсувати дефіцит населення за рахунок східних сусідів Польщі не вдасться», бо «в Україні кількість населення зменшується ще швидше».

* * *

42 МІЛЬЙОНИ ЗАГИБЛИХ. Цього року на слуханнях у держдумі Росії, присвячених акції «Безсмертний полк», замість колишніх офіційних 26,6 мільйона загиблих, включаючи 8668400 військовослужбовців, з’явилися напівофіційні — 41,978 мільйона усіх загиблих, у тому числі 19,4 мільйона військовослужбовців. Такими були реальні втрати Радянського Союзу в Другій світовій війні.

* * *

ЧЕРЕЗ ДВА ПОКОЛІННЯ. Французький економіст Чарльз Гав оприлюднив дослідження, згідно з яким, за два покоління (через 40 років) біле населення Франції та іншої частини старої Європи поступиться місцем мусульманській більшості. При дослідженні вчений спирався на демографічні тенденції в Європі.

* * *

А ТИМ ЧАСОМ… Нещодавно у Польщі провели день молитов, у якому взяли участь десятки тисяч вірних Римо-католицької церкви. Їх закликали збиратися в заздалегідь визначених місцях на кордонах країни, щоб спільно помолитися за порятунок Польщі та всього християнства. Керівництво церкви стверджувало, що ця подія була виключно релігійною, проте існують побоювання, що таким чином церква благословляє відмову польської влади впускати в країну мігрантів-мусульман. День молитов був присвячений до річниці перемоги над турками-османами в морській битві при Лепанто в 1571 році.

* * *

СВІТ НЕ БЕЗ ЧЕСНИХ ЛЮДЕЙ. Житель Берліна зняв у банку всі свої накопичення — 22 злитки золота вартістю 35 тисяч євро та 3,5 тисячі євро готівкою. Спакував усе в пакет і пішов у парк, де залишив велосипед. Поки його відв’язував, пакунок поклав під дерево, а тоді сів і поїхав. На щастя, забутий скарб знайшов чесний німець і відніс його в поліцію. Крім золота і валюти, в пакеті були й документи, за якими швидко розшукали власника та повернули йому забутий скарб. Кілька років тому подібний випадок стався і в Києві: чоловік зняв кількасот тисяч гривень на операцію, але в метро йому стало зле і він забув пакет на станції під лавкою. Пасажири здали гроші в поліцію, а там за квитанцією знайшли власника.

За інформаціями видань «Високий Замок», «Україна молода», «Голос православ’я», RISU, «Українське слово», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини