Вільне життя

Читали?

«УСІ СУМНІ ПОДІЇ останнім часом на начебто мирній території України змушують визнати, що ми незахищені, а всі бадьорі рапорти начальства нічого не варті. На жаль, спецслужби РФ діють на нашій території, як у себе вдома, та й п’ята колона їм активно допомагає. А в країні, що воює, досі не наведено елементарний лад, що є природним, закономірним наслідком політики «договорняків», сидіння на двох стільцях, стратегії «вранці воюємо, увечері торгуємо». Не можна під час війни жити так, ніби ніякої війни немає. Це неминуче породить хаос, вправно стимульований ззовні», — зазначає «День».

* * *

«СХОЖЕ, ЧАСТИНА ЄВРОПИ таки готова продати Україну, як 1938 року продали Чехословаччину, — пише «Високий Замок». — Нинішній президент Земан не такий юний, щоб забути, як нацистська Німеччина анексувала Судети. Путін один до одного повторив те, що свого часу зробив Гітлер. Тому особливо цинічно, коли президент Чехії танцює під дудку сучасного Гітлера, а Європа наступає на ті самі граблі… Взагалі, те, що нині відбувається, нагадує своєрідну змову друзів Путіна проти України. Бо атака пішла по багатьох фронтах. Тут і Угорщина «підметушилась», скориставшись нашим новим законом (про освіту) як приводом брутально наїхати на Україну. Знахабніла до того, що дозволяє собі шантажувати Україну, шкодити нашим європерспективам».

* * *

ЩОБ ПОЗБУВАЛИСЯ ІЛЮЗІЙ. «Київ, безумовно, має рацію, блокуючи російські телеканали, убезпечуючи своїх громадян від опромінення брехнею і ненавистю, — зазначає московський публіцист Ігор Яковенко. — Але інколи все ж таки варто пускати фрагменти російських ток-шоу в український ефір, аби громадяни України краще розуміли те, що відбувається в сусідній країні й позбувалися залишків ілюзій. Особливо корисно з цією метою слухати лідера ЛДПР. Так, в одній з програм Жириновський, викриваючи «невдячних українців», обурювався: «Україна перебувала в складі СРСР і була щасливою! А тепер що?»

* * *

ОТАКЕ БУЛО ЩАСТЯ… Коментуючи цей пасаж лідера ЛДПР, Ігор Яковенко нагадує: «Цього року виповнюється 85 років з організації Голодомору. Сухі рядки документів про те, хто і як організував вбивство мільйонів українців: 22.10.1932 Політбюро ЦК ВКП(б) ухвалює постанову «З метою посилення хлібозаготівель відрядити на дві декади т. Молотова в Україну з групою товаришів…», а вже 30.10.1932 Партбюро ЦК КП(б)У, обговоривши з представником ЦК ВКП(б) т. Молотовим, визнає положення із хлібозаготівлями незадовільним і 5.11.1932 ухвалює рішення запропонувати Нарком’юстові зобов’язати судові органи всі справи щодо хлібозаготівель розглядати позачергово, на місцях, із застосуванням суворих репресій. На організацію вбивства голодом у Радянську Україну відрядили найкривавіших сталінських катів: Молотова, Кагановича, Косіора та інших… Тож сьогодні розповіді російських політиків та «експертів» про те, як Україні було добре в СРСР, про «братську сім’ю народів» можуть викликати лише відразу та гіркий сміх».

* * *

ВІДГОРОДИТЬСЯ СТІНОЮ. Росія оголосила тендер на будівництво 50-кілометрової загорожі на адміністративному кордоні України з анексованим Кримом з початковою вартістю 212 мільйонів рублів. Прикордонне управління Федеральної служби безпеки РФ у «Республіці Крим» оголосило аукціон на поставку й монтаж загорожі висотою більш ніж два метри і довжиною 49,5 кілометра у Красноперекопському районі, що межує з Україною. Роботи повинні бути виконані до 20 грудня 2017 року. Зазначається також, що конструкція повинна забезпечувати високу міцність, довговічність та економічність в експлуатації.

За інформаціями видань «День», «Високий Замок», «Українські новини», RISU, «Газета по-українськи».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини