Вільне життя

МОЛИТВА ОСВІТЯНСЬКОЇ РОДИНИ

ПОГОЖИЙ ОСІННІЙ ДЕНЬ, ПРОМЕНІ ЖЕВРІЮЧОГО СОНЦЯ ПОСЕРЕД БЕЗХМАРНОГО НЕБА, АТМОСФЕРА ЛЮБОВІ, ЗАТИШКУ ТА СПОКОЮ… СВЯТО ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ ЗІБРАЛО ПЕДАГОГІВ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ Й ІНШИХ ОБЛАСТЕЙ У МАРІЙСЬКОМУ ДУХОВНОМУ ЦЕНТРІ В ЗАРВАНИЦІ В ОСТАННЮ СУБОТУ ВЕРЕСНЯ НА СЬОМУ ВСЕУКРАЇНСЬКУ ПРОЩУ ОСВІТЯН.

Довкола людно й гамірно, одні стоять у черзі до джерела, щоб набрати свяченої води, інші моляться до чудотворної ікони Божої Матері Зарваницької, ще хтось іде Хресною дорогою, що пролягає від дзвіниці до монашої печери. Але в кожного одна мета — випросити благословення в Господа та Пресвятої Богородиці для подальшої праці у вихованні майбутнього України. І тільки церковні дзвони зібрали всіх освітян з різних локацій святого місця разом на площу, де відбулася Свята літургія, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ владика Теодор Мартинюк. А опісля в соборі Зарваницької Матері Божої педагоги мали змогу послухати повчання владики.

— Молитва, а особливо спільна, — наголосив єпископ Теодор, — є надзвичайно великим скарбом і великою силою. Нарешті за 26 років незалежності в нас ухвалили український закон про українську освіту. Ми молимося і за те, щоб припис про навчання державною мовою був збережений. Бо країна, що має державну мову, повинна провадити навчання саме нею.

Владика зауважив, що у Святому Письмі дитину називають Божим даром. Тому вчителі повинні усвідомити, з якою великою цінністю мають справу.

— Маємо розуміти, що дитина — це велика цінність, навіть якщо вона гіперактивна, завдає прикрощів і труднощів, але вона не перестає бути Божим даром, — зазначив владика Теодор.

Із професійним святом присутніх привітала й начальник управління освіти та науки Тернопільської обласної державної адміністрації Ольга Хома. Вона зауважила, що це особлива проща, бо відбувається після ухвалення Закону «Про освіту».

— Сьогодні всі розуміють, що наша освіта потребує змін. Тому ця проща гуртує всіх педагогів задля спільної роботи у сфері виховання дітей. Сьогодні ми молимося за результат реформи освіти, щоб через декілька років могли сказати, що досягли значного успіху. Відповідальність за впровадження реформи освіти так чи інакше лягає на плечі простих вчителів. Це надскладне завдання, але ми віримо в них і завжди готові прийти на допомогу, — зазначила Ольга Хома.

Заступник начальника відділу освіти і науки Тернопільської ОДА й за сумісництвом організатор професійних прощ у Зарваниці Ганна Зварич зазначила, що Марійський духовний центр є унікальним місцем, де кожна людина, коли приїжджає сюди, може пережити повноту радості дитини Божої.

— Вчитель формує націю, і для нього є дуже важливим дбати про своє духовне добро. Оскільки він, щодня йдучи до учнів, має бути оновленим. У Зарваниці відбувається багато професійних прощ, але саме для педагога його проща є особливою. Тому що вчитель — це не просто професія, це покликання, певна місія. Вчитель творить нових людей, він через своїх вихованців творить родину, місто, цілу націю. Він повинен світити своїм життям, а для цього має черпати натхнення з джерела вічної благодаті, яке є в Зарваниці. І дуже важливо дбати про свою духовну силу, бо слово вчителя є великою зброєю. Професійні прощі об’єднують людей навколо Христа. І я переконана в тому, що ніякі закони нам не допоможуть, якщо кожен, від найменшого до найбільшого, не житиме за моральними засадами, — зауважила Ганна Володимирівна.

З надією отримати благословення до Зарваниці приїхали сотні людей. Заступник директора Чортківського державного медичного коледжу Василь Панасюк стверджує, що для їхнього колективу долучитися до прощі в такий непростий для української освіти час — це не тільки обов’язок, а й потреба. Адже проща об’єднує не лише колектив, а й усіх освітян області. Це помітно й по тому, який дух панує в Зарваниці та яка благодатна тут атмосфера.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Кальненської загальноосвітньої школи І—ІІІ ступенів Козівського району Оксана Гіджак прибула на прощу разом із колективом, директором школи та священиком з їхнього села. Каже, що з великим бажанням їхали сюди, бо знають, яка відповідальність лежить на вчителеві.
— Ми розуміємо, що вчитель — це професія, дана Богом. Всі ж інші професії походять від учителя. Тому розуміємо всю відповідальність, що покладена на нас. Приїхали, щоб отримати ласку від Божої Матері, почерпнути сили й натхнення, аби ми могли передати усі ті дари своїм учням.

На фото авторки: колектив Кальненської ЗОШ І—ІІІ ст. на прощі.

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини