Вільне життя

Новий і небезпечний «Мічиган»

З наближенням зими зростає захворюваність на гострі респіраторні вірусні інфекції. За словами лікаря-епідеміолога ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Світлани Маціпури, з 9 по 15 жовтня в області було зареєстровано 2077 хворих, але внаслідок поліпшення погоди застуда почала відступати: минулого тижня на ГРВІ захворіли 1930 осіб, з яких 1152 — діти. 94 пацієнти, серед яких 70 дітей, було госпіталізовано. Проте радіти через спад захворюваності передчасно, адже з погіршенням погодних умов віруси знову активізуються.


За прогнозами МОЗ, в Україні в епідсезоні 2017—2018 років будуть циркулювати штами грипу АН1N1 «Мічиган», АН3N2 «Гонконг» і В «Брісбен».

— Якщо з вірусами «Гонконг» і «Брісбен» ми вже стикалися, то «Мічиган» — новий, досить подібний за своєю структурою до грипу АН1N1 «Каліфорнія», але він мутував, — пояснює завідувач відділу епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань вищезазначеної установи, головний позаштатний спеціаліст-епідеміолог управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Марія Павельєва. — Тому, за прогнозами МОЗ, він найнебезпечніший, і очікується збільшення кількості хворих порівняно з минулими епідсезонами на 14 відсотків. Періоди захворюваності припадуть на грудень 2017 року та кінець січня — початок лютого 2018-го.

«Мічиган» — це новий для нашого регіону штам, з яким українці ще не стикалися, тому не мають до нього імунітету. Як він себе поведе — невідомо, але хворих на нього очікується більше, ніж на інші віруси. Його клінічні прояви — сухість, свербіж, печіння в горлі, кашель із переходом у вологий, закладеність носа, чхання, зміна голосу, почервоніння, сльозотеча, підвищення температури, озноб, болі в суглобах, м’язах, загальна інтоксикація. Вона може проявлятися нудотою і навіть втратою свідомості. За перших проявів хвороби епідеміологи радять не виходити з дому й не займатися самолікуванням, а викликати лікаря.

Аби вберегтися від грипу, фахівці рекомендують вакцинацію. Щорічно перед кожним епідсезоном ВООЗ радить нам актуальні вакцини. Віруси мутують, тому щоразу від них створюють абсолютно нову вакцину, хоча її назва може не змінюватися. Цього разу актуальна вакцина «Джісі Флю», проте перед щепленням обов’язково потрібно звернутися за консультацією до сімейного лікаря.

— Першим заходом лікування є прийом противірусних препаратів, рекомендованих МОЗ України. Якщо прийняти їх своєчасно, можна втамувати захворювання за дві-три доби, воно протікатиме в легкій формі. Але людям, котрі мають супутні патології, похилого віку, недоношеним дітям потрібно з перших днів захворювання призначати антибіотики, щоби не поглиблювати ускладнень, — наголошує головний позаштатний спеціаліст-інфекціоніст управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Олена Герасименко.

Аби не захворіти, епідеміологи радять не перевтомлюватися, добре їсти й одягатися відповідно до погоди. А ще уникати місць масового скупчення людей та регулярно провітрювати закриті приміщення. Якщо дотримуватися таких простих рекомендацій, організм збереже свої захисні сили.

Віра МИСЕВИЧ,
студентка третього курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини