Вільне життя

Полякам мало, а українцям досить?

Найновіші соціологічні дані свідчать, що понад 70% поляків незадоволені своєю зарплатою. Тому й мандрують у пошуках вищої далі на захід, у багатші країни Європи, а то й за океан.

Тим часом українці продовжують торувати шлях у Польщу. І торік заплатили у бюджет сусідньої країни податків на суму 5 мільярдів злотих, що становить близько 1,39 мільярда доларів.

Серед українців у наймах у Польщі — 57,9% чоловіків, їх середній вік — 33 роки, більшість із вищою або середньою освітою, проте мусять працювати нижче своєї кваліфікації. Наші виконують зазвичай просту фізичну роботу (70,7%). Найчастіше наймаються в домашні господарства (37,6%), на будівельні та ремонтні роботи (23,6%), в аграрний сектор (19,3%). Кожен п’ятий українець у сусідній країні зайнятий у сільському господарстві. Як правило, це робота в невеличких фермерських господарствах, найчастіше пов’язана зі збором ягід та фруктів. У середньому наші співвітчизники приїжджають на роботу в Польщу до 9 разів поспіль і працюють близько півроку. Робочий тиждень триває 54 години. Щомісяця заробляють майже 15 тисяч гривень (приблизно 580 доларів), ця сума залишається практично незмінною з 2012 року.

Підготувала Діана РОМАНІВ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини