Вільне життя

ВДАЛОСЯ СВЯТО У СЕЛІ НАД СТРИПОЮ

ДЕНЬ ПЛОТИЧІ ПРОХОДИВ У СПОРТИВНОМУ КОМПЛЕКСІ, НА СПОРУДЖЕННЯ ЯКОГО ВИДІЛИВ КОШТИ ДИРЕКТОР ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА «ВІКТОРІЯ-92» ПЕТРО ПЕЛЯК.

Місцевий парох Богдан Зінченко, відправивши молебень, поблагословив і освятив цей новозбудований комплекс, який включає міні-стадіон — футбольне поле зі штучним покриттям, волейбольний майданчик, парк вуличних тренажерів, дитячий майданчик та літню сцену. І на все витрачено, як повідомив Петро Іванович під час привітання плотичанців зі святом, близько двох мільйонів гривень.

З визначними подіями в житті села та зі святом привітали мешканців керівники району: голови райдержадміністрації — Василь Вітровий і районної ради — Петро Репела, сільський голова Світлана Савич.

Я була свідком цього будівництва від самого початку. Тоді не вірилося, що тут, на пустирі, через місяць-два появиться справжня окраса села. Старалися всі — механізатори, будівельники… Та все ж найбільше доклалися заступники директора Олександр Пеляк та Федір Головацький. Не полишаючи своєї основної роботи в господарстві (адже в полі, на тракторній і току, збирали врожай, видавали зерно орендодавцям за паї, орали та сіяли), ці керівники доточували робочий день вечором і додому поверталися не скоріше як під опівніч. Своєю справою займалася і Людмила Пеляк-Івахів, котра має досвід в організації культурних заходів у товаристві (нещодавно, до слова, вікторівчани відпочивали в Карпатах). Запам’яталися слова-відповідь Людмили Петрівни на пропозицію чи зауваження запросити чужих виконавців: «Наші, плотичанські, культпрацівники самі сценарій зуміють скласти, а самодіяльні артисти — і заспівають, і гумором звеселять односельців та гостей».

Усе вдалося на славу. Веселилася Плотича — діти, дорослі, старенькі. Навіть чимало мешканців прибуло із сусідніх сіл — Городища, Денисова, Будилова, бо де ще, окрім Вікторівки й Плотичі, є такі добротні стадіони, для дітей — різні ігрові споруди?! А для будилівців Петро Іванович, як щедрий заможний сусід, і дорогу зробив, і павільйончик на автобусній зупинці збудував…

— Але ж і коштів вкладено у спортивний комплекс! — пригадую, зауважив хтось із гостей.

На що добродій Пеляк скромно відповів:

— Всього з собою не заберу. А для людей хочу залишити по собі щось добре.

До речі, будівництву спорткомплексу в Плотичі передувала здача під ключ міні-стадіону зі штучним покриттям та дитячого майданчику у Вікторівці, де фермер теж обробляє землі та проживає зі сім’єю…

Ну все, шановні Пеляки, мовчу, мовчу, бо знаю, що хвальби не любите — як батько Петро Іванович, так і син Олександр Петрович. Однак мушу виконати ще просьбу Галини Прогній та Світлани Мандзій: подякувати вам за прокладену нову дорогу в селі. Так само, як і за те, що взимку дороги і вулиці сніг не замітає, бо присилаєте грейдера, щоб прочистити; сміття трактор вивозить на сміттєзвалище, яке вашими зусиллями обладнане…

А тим часом музика не змовкає, бо на стадіоні в перерві між офіційною частиною та спартакіадою (змагання відбувалися згідно із затвердженим положенням про проведення змагань сільської спартакіади в Плотичі) кухарі вгощають дорослих шашликами, шурпою — смачно! Діти ж ласують печивом, морозивом та лимонадом.
На сцені, поки вручають членам спортивних команд призи та грошові премії, вже готуються до виступу представники художньої самодіяльності. Ведуча Тетяна Шуфліта ще раз вітає учасників дійства. Віднині день села будуть відзначати у свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, День створення козацтва та День створення УПА.

Чудовим був концерт, який підготували сільські культпрацівники сестри Галина Ясінецька і Іванна Сичевська. Пісні, жартівливі та ліричні, задушевно виконували члени жіночого ансамблю Марія Кулин, Ольга Насущна, Ольга Козіцька, Надія Мись, Леся Стадник, Галина Старицька, Іванна Сичевська (під керівництвом Галини Ясінецької та Миколи Яриняка). Співали й молоді хлопці та дівчата, школярі. Із цікавістю слухали присутні вірші у виконанні старожила Левка Кужди. Жарти читав Ігор Романюк, гуморески — Олег Дядьо, гумористичні сценки ставили Дмитро Химера та Галина Ясінецька.

Довго не закінчувалося свято у селі над Стрипою… Шпарко грала «Кавалєрка» — гурт із Тернополя, під музику якої були танці.

Ярослава ШТОКАЛО-ПАРХОМЧУК.

с. Плотича Козівського району.

На фото: на дитячому майданчику; сьогодні заступникові директора «Вікторії-92» Олександрові ПЕЛЯКУ можна і повеселитися; члени жіночого ансамблю села Плотичі.

Фото авторки і Людмили ІВАХІВ

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини