Вільне життя

ЗРОДИЛИСЬ МИ ВЕЛИКОЇ ГОДИНИ

Був час, коли ми, ставши на шлях незалежності, хвалилися, що будуємо мирну, не мілітаризовану державу. І ядерної зброї позбулися, і статус позаблоковості ухвалили. Хай там інші брязкають залізом, а ми всім пропонуємо дружбу, нам нічого і ні з ким щось ділити. Скрізь, мовляв, розпад радянської імперії не обійшовся без крові і пострілів, навіть у Москві Єльцин «білий дім» із танків розстріляв. А в нас усе тихо, безболісно, бо люди ми відкриті й не агресивні. І на чому світ стоїть лаяли радянщину, яка створила воєнізоване суспільство і змалку калічила молоде покоління військовим вишколом. Дісталося і організаторам патріотичної гри «Зірниця», яка щорічно проходила гучно, з розмахом.

Ми й не здогадувалися, що вибили хребет із конструкції виховання молоді. А ворог з-за сусіднього тину позирав на все із задоволенням, ще й намагався всілякими методами посилювати ту тенденцію, а коли з’явиться слушна нагода, встромити ножа в спину «меншому брату». Потім ми спохопилися, все зрозуміли. Та хибна концепція призвела до того, що коли треба було поповнити ряди добровольців на східному фронті, дехто з юнаків, вихованих у «бабусиних пелюшках» безпечності, заховався у Польщах, Португаліях і ще десь. Благо, що кордон перетнути тепер не проблема, та й законодавство у священному обов’язку кожного громадянина занадто демократичне. Тому вчасною і важливою видається справа посилення патріотичного виховання підлітків, юнаків та дівчат. Цьогоріч у всіх районах області пройшли змаги юних патріотів під егідою об’єднання «Сокіл» («Джура»), де провідними чеснотами є мудрість, шляхетність, відвага. Де діють засади національної гідності, високої самосвідомості, активної громадянської позиції, здорового способу життя, духовно багатої та фізично розвиненої особистості. Змагання показали наявність в учнів знань, умінь, навичок, потрібних захисникові Батьківщини. Це військово-прикладні види спорту, єдиноборство, практичне володіння зброєю.

Минулої п’ятниці до Тернополя з’їхалися учасники гри, юні патріоти зі всієї області, щоб провести марш-парад. На Театральному майдані вишикувалися переможці етапів гри — учнівські рої шкіл, районних, міських, об’єднаних територіальних громад. У святковому дійстві взяли участь 760 осіб. До акції долучилися воїни Тернопільської 44-ї окремої артилерійської бригади, студенти Галицького коледжу ім. В. Чорновола, Національного педуніверситету ім. В. Гнатюка та інші. Юних патріотів вітали заступники голів облдержадміністрації Ю. Юрик і облради Л. Крупа, заступник міського голови Л. Бицюра, заступник начальника управління освіти і науки Г. Зварич, директор обласного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді О. Пшенична.

Учасники марш-параду демонстрували навички строєвого впоряду, уміння розібрати і скласти автомат. Потім відвідали пам’ятники і меморіальні знаки Ярославі та Ярославові Стецькам, В’ячеславу Чорноволу, Степану Бандері, Йосифу Сліпому.

Під час мітингу-реквієму біля пам’ятника Героям Небесної Сотні стоголосим хором злинула в небо пісня «Зродились ми великої години».

Фоторепортаж В. БУРМИ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини