Вільне життя

А В БЮЛЕТЕНІ — ОДИН КАНДИДАТ

Те, що багаторічний ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Володимир Петрович Кравець складає свої повноваження, стало відомо наприкінці травня цього року. І вже в серпні Міністерство освіти і науки України оголосило конкурс на цю посаду. Упродовж двох місяців охочі могли подавати свої кандидатури, однак до останнього сміливців очолити педагогічний виш не знаходилося. Та все ж колектив університету взяв справу у свої руки, і практично всі структурні підрозділи запропонували кандидатуру проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва Богдана Буяка. А восьмого листопада, на виборах, 91,86 відсотка виборців підтримали кандидатуру проректора.

— Пора віддавати борги й виконати свій обов’язок, — зазначив Богдан Буяк. — Є час, коли певний колектив та установа формують тебе як людину, як фахівця. А тепер колектив довірив мені кандидувати на посаду ректора від університету. Направду, вагання були, оскільки сьогодні складний час функціонування системи вищої освіти. І я усвідомлюю, що університет — це великий колектив, який повинен виживати в ринкових освітніх умовах. Та все ж думаю, що завдяки згуртованості нашого колективу ми разом зможемо реалізувати стратегію розвитку навчального закладу.

Голова виборчої комісії Андрій Володимирович Киданюк, який очолює профком студентів ТНПУ, розповів, що всього у списку виборців було 649 осіб. Із них 487 членів науково-педагогічного колективу, 98 студентів, решта — інші працівники університету.

— Згідно із законодавством у списку виборців має бути 75 відсотків науково-педагогічних працівників, не менше 15 відсотків студентів і 10 відсотків — це інші працівники вищого навчального закладу. Кожен студент мав право подати свою кандидатуру для участі у виборах. Відтак за них голосували й обрали 98 представників від студентства, — сказав Андрій Киданюк.

Під час подання кандидатур на посаду ректора неодноразово говорили, що насправді охочих зайняти управлінське крісло  було більше. Однак, як зазначив голова організаційного комітету Анатолій Ананійович Григорук, таких даних в університеті немає. А в листі від міністерства, який отримали, був тільки один претендент — Богдан Буяк.

— Розмови людей — це лише чутки, які ми не беремо до уваги, — зауважує голова оргкомітету. — Можливо, хтось і подавав кандидатури. Але Міністерство освіти і науки розглядає їх без нашого відома. Ми ж знаємо, що конкурс пройшов тільки Богдан Буяк. І це підтверджує офіційний міністерський лист.

Анатолій Ананійович також додав, що після виборів МОН упродовж місяця має затвердити кандидатуру обраного ректора. Це рішення повинно бути ухвалене до восьмого грудня.

До того часу виконувати обов’язки ректора продовжує Володимир Кравець. Про новообраного очільника університету Володимир Петрович каже, що він добре знає специфіку роботи ректора. Адже 11 років відповідав за успіхи університету в ректораті на посаді проректора.

— Богдан Буяк пропрацював проректором довше, аніж працюватиме ректором, — підкреслює Володимир Кравець. — Адже, за новим законом, ректорська посада обмежена двома термінами по п’ять років.

Майбутнє рідного університету, який упродовж 28 років піднімав на гідний рівень, Володимир Петрович бачить світлим і перспективним.

— Тепер впроваджується реформа освіти. А реформа без підготовки та перепідготовки вчителя — це не реформа. Передусім треба розпочинати з вчителя. Тому роль педагогічних університетів сьогодні повинна зростати. І увага держави має бути не лише до школи, а й до підготовки майбутнього педагога. А це, своєю чергою, серйозні зміни і в змісті, і в технологіях освіти, — зауважив Володимир Кравець.

За офіційними даними, у виборах ректора взяли участь 94,6 відсотка виборців. «За» Богдана Буяка проголосували 91,86% виборців, «проти» — 5,37%, недійсних бюлетенів — 2,77%.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини