Вільне життя

Аби зцілялися фізично і духовно. У Тернополі планують створити реабілітаційний центр для дітей з ДЦП

Меморандум про співпрацю щодо створення реабілітаційного центру для дітей із церебральними патологіями 16 листопада підписали Тернопільська єпархія Української православної церкви Київського патріархату, Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського і Міжнародна клініка відновного лікування, повідомляє прес-служба єпархії.

За словами архієпископа Нестора, ідея створення реабілітаційного центру належить отцю Іванові Лесику. Вона стосується того, щоб діти з церебральними патологіями могли отримувати духовну і фізичну реабілітацію.

«Такий соціальний проект, на мою думку, є дуже своєчасним і потрібним. Маємо змогу започаткувати добру справу, до якої, віримо, долучаться не тільки церква і медичний університет, а й багато небайдужих людей. І з Божою допомогою цей проект буде прикладом для багатьох, і, можливо, в інших містах чи обласних центрах підуть таким шляхом. Такі добрі починання від щирого серця будуть мати благословення Боже», — сказав керуючий єпархією.

Протоієрей Іван Лесик наголосив на тому, що потреба у такому закладі в області є нагальною. Він уточнив, що реабілітаційний центр для дітей з ДЦП буде розташований у новому мікрорайоні «Варшавський» при церкві Святого Миколая Чудотворця. Церква бере на себе функцію соціального служіння, залучатиме до цього і парафіян, й інших небайдужих людей, і меценатів.

Генеральний директор Міжнародної клініки відновного лікування Володимир Козявкін вважає, що ідея, яка виникла у тернопільських священиків і яку підтримав медичний університ, є унікальною, бо йдеться про поєднання духовного зцілення із соціальним напрямком з метою допомогти дітям з церебральними захворюваннями, а також членам їхніх родин.

Ректор ТДМУ професор Михайло Корда звернув увагу на те, що такий напрямок, як реабілітація, сьогодні в Україні тільки розвивається. У наших лікарнях фактично нема реабілітаційних відділень, тоді як у світі ситуація зовсім інша. Тож такі центри, який планує створити Церква спільно з Тернопільським медичним університетом і Міжнародною лікарнею відновного лікування, є необхідними в місті, області й Україні.

Підписання меморандуму — лише перший крок у реалізації проекту. За словами його учасників, до кінця цього року всі сторони матимуть загальне уявлення і концепцію реабілітаційного центру, його архітектурного вирішення, забезпечення обладнанням, облаштування тощо. Наступним кроком буде виготовлення проекту будівництва, після чого розпочнеться спорудження реабілітаційного центру.

Віра КАСІЯН.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини