Вільне життя

Читали?

ОДНІ ДОПОМАГАЮТЬ… Наступного року США планує виділити 350 мільйонів доларів для надання Україні допомоги в галузі безпеки, включаючи оборонну летальну зброю. Інформацію оприлюднили комітети з питань збройних сил США палати представників і сенату. 50 мільйонів євро має намір виділити ЄС для Донецької та Луганської областей у 2018 році, повідомив голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

* * *

…ДРУГІ ЗАСТУПАЮТЬСЯ… Депутати сейму Литви звернулися до угорських парламентарів з проханням не блокувати рішення, які дозволили б Україні зблизитись із Євросоюзом. «Ми неприємно здивовані і навіть шоковані ультимативними заявами уряду з погрозами заблокувати зближення України з ЄС та НАТО, якщо Україна не змінить за побажанням Угорщини свій новий закон про освіту», — йдеться у зверненні литовських парламентаріїв.

* * *

…ТРЕТІ НАХАБНІЮТЬ. «Скандальний візит Ващиковського (глави МЗС Польщі. — Д. В.) до Львова засвідчив, що політика нинішньої націоналістичної польської влади щодо України, зокрема щодо трактування нашого спільного минулого, не змінилася. Знову Україну намагалися виставити як поганого учня, який не хоче вчити урок історії від польського професора. Так видається, що після кількох десятиліть, протягом яких Україна вчила історію, написану в  Кремлі, тепер нашу історію нам хочуть написати поляки… На порозі музею («Тюрма на Лонцького». — Д. В.) міністр запитав директора Руслана Забілого, чи в 1918 році Польща окупувала Західну Україну? Той відповів ствердно. Після чого Ващиковський… різко розвернувся і пішов геть… Якщо теперішня польська влада відкидає факт окупації, значить вважає, що це «споконвічна польська земля»… Зрештою, поляки вже давно протестують проти терміна «польський окупаційний режим»… А віце-консул Польщі у Луцьку Марек Запура під час круглого столу заявив: «Львів — то є польське місто», — пише «Високий Замок».

* * *

«ПРО НАЙГІРШЕ ДУМАТИ НЕ ХОЧЕТЬСЯ… Та маючи гіркий досвід на сході України, не можна відкидати, — зазначає далі «Високий Замок», — що за певних обставин, наприклад, за подальшої повномасштабної агресії Росії, ослаблення України, при іншій, ще більш націоналістичній владі у Польщі, наші західні сусіди можуть спокуситися на пропозицію Кремля поділити Україну… Не випадково цей сценарій озвучив одіозний російський політик Жириновський. Три роки тому, одразу після анексії Криму, держдума Росії надіслала МЗС Польщі офіційного листа, у якому Жириновський пропонував Варшаві поділити українські землі. А саме згадати про землі  Західної України, які начебто повинні належати Польщі, і, відповідно, вимагати проведення референдуму про приєднання до складу польської держави західноукраїнських земель, щоб «відновити історичну справедливість».

* * *

ДІЙШЛА ЧЕРГА ДО ОФІЦЕРІВ. У листопаді має відбутися новий призов офіцерів запасу. Під нього можуть потрапити ті, хто закінчив військові кафедри, але не служив до 43 років. У Генштабі рекомендували призвати до 500 офіцерів запасу для проходження служби на базах, складах і арсеналах зберігання боєприпасів.

* * *

«ПІСЛЯ ЗАЯВИ ЮЛІЇ ТИМОШЕНКО, що вони з чоловіком обходяться сумою у 25—30 тисяч гривень на місяць, компанія Louis Vuitton екстрено організувала кампанію «Три речі за десять євро», — так іронічно прокоментував інтерв’ю лідера «Батьківщини», в якому вона розповіла про власні статки, політолог Євген Магда.

* * *

ДУМКИ РОЗДІЛИЛИСЬ. Віце-міністр закордонних справ Ізраїлю доручила почати переговори з владою України про можливість перенесення останків рабі Нахмана з Умані до Ізраїлю. Директор Українського єврейського комітету Е. Долинський вважає, що українська сторона навряд чи погодиться на це, адже це «свого роду національне надбання, яке щорічно приносить мільйони доларів у державний та міський бюджети, а також в кишені уманчан». У 2007 році подібні переговори уже велися, але серед самих хасидів немає єдності щодо правильності цього рішення. Одні твердять, що нелогічно, «коли половина Ізраїлю виїжджає з країни під час кожного Рош Ха-Шана». Інша частина хасидів вважає, що перенесення останків рабі «суперечить його заповіту», і що тривожити прах померлого можна лише в разі крайньої необхідності». Нагадаємо: рабі Нахман, засновник брацлавського хасидизму, — помер і був похований в Умані у 1810 році.

* * *

МОЛИТВИ ВІД ІЛЛІ. Відомий російський поет Ілля Резнік написав  молитву до імператора-страстотерпця Миколи II. «Патріарх благословив мене на цю працю, і я написав уже 60 молитов. Якраз та, яку присвятив Миколі II, стане 60-ю», — розповів поет. Він також зазначив, що пише молитви уже 20 років.

За інформаціями видань «Україна молода», «Високий Замок», «Газета по-українськи», RISU, «Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
  м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини