Вільне життя

Читали?

ГОЛОВНІ БІДИ УКРАЇНИ. Перебуваючи у Дніпрі, Патріарх Київський і всієї України-Руси Філарет назвав дві біди України — війну та корупцію, які з Божою допомогою треба подолати. До цього міста предстоятель УПЦ Київського патріархату приїхав, аби освятити новозбудований храм на честь ікони Божої Матері «Несподівана радість». Церкву спорудили протягом року поруч із приміщенням управління єпархії УПЦ КП на вулиці Січових Стрільців за кошти меценатів. І нині це єдиний новий храм УПЦ Київського патріархату в середмісті Дніпра. Патріарх Філарет відправив кількагодинну урочисту службу, а послухати її при-йшло понад тисячу вірян.

НАЧЕ НЕМАЄ ВІЙНИ… «Минуло 3,5 року війни, а Україна досі залишається прохідним двором для ворога, — зазначає київський журналіст та історик Ігор Лосєв. — Кордон з агресором не закрито. Дипломатичні відносини з ним підтримуються. Більше того, почав помітно зростати товарообіг зі стороною, що воює проти нас. Хтось воює, жертвуючи собою, за Україну, а хтось торгує, набиваючи кишеню й підсилюючи ворога… Країна, з вини влади, перебуває в стані розслаблення і безпечності. Верхи не мобілізовують українське суспільство на відсіч. У СРСР в період Другої світової війни все було обклеєно патріотичними плакатами. Сьогодні в Києві не бачу  жодного плаката, що пояснював би всім і кожному, хто наш ворог, що нам слід робити, яка наша мета в цій війні. Реклами повно, патріотичної агітації — нуль. Люди просто забувають про війну, про пильність, про елементарну обережність».

НАЛАШТОВАНІ НА РОЗПАЧ І ЖУРБУ. Відомий український музикант, співак, композитор, лідер гурту «Воплі Відоплясова» (ВВ) Олег Скрипка каже: «Українське суспільство налаштоване на розпач, журбу, пошуки винних. Ми не настроєні на відновлення сил і розвиток. Суспільство треба морально оздоровити. Коли маєш добру ініціативу і бажання щось зробити, мало хто зголошується тебе підтримати і допомогти. Перша думка: прагнеш загребти гроші. Люди не вірять у щирість. Займаються критиканством, а отже, заважають працювати. Це — наша слабкість». До слова, Олег Скрипка продав власний позашляховик і купив карету «швидкої» для АТО.

І НЕМА НА ТО РАДИ. Війна триває не лише на фронті, а й «в інформаційному просторі нашої держави — за серця і душі українців. Наявність за більш ніж 800 кілометрів — в далекому українському тилу — осіб, які радіють російським військам, приховано очікують на їхній прихід, на так зване «освабаждєніє» — велике поле для дії. Відсоток цих манкуртів, що з піною в роті, ніби смертельно інфіковані, розповідають про «злих хвашистів» і радіють українським смертям, доволі відчутний. Є навіть ті, хто складає цілі списки активістів, воїнів АТО, волонтерів, просто відомих громадян України, яким не байдужа доля рідної землі, для подальшої передачі так званій новій владі під російським триколором», — зазначає «Українське слово».

УЧЕНІ ПІДРАХУВАЛИ: коли б Україна у ХХ столітті мала можливість нормально розвиватися, то її населення досягло б 80—85 мільйонів чоловік, а українців у межах колишнього СРСР налічувалося б близько 75 мільйонів (за переписом 1989 року їх було 44,3 мільйона чоловік). За приблизними підрахунками, країни з комуністичними режимами зазнали таких втрат: Радянський Союз — 110 мільйонів жертв, Китай — 65 мільйонів, Північна Корея і Камбоджа — по два мільйони, В’єтнам — один мільйон, Східна Європа — один мільйон, Латинська Америка — 150 тисяч, Африка — 1,7 мільйона, Афганістан — 1,5 мільйона жертв.

ЦІНА ПИТАННЯ. Два мільярди гривень коштуватиме проведення перепису населення, котрий за-плановано здійснити в Україні у 2020 році. Про це поінформував віце-прем’єр-міністр Павло Розенко. 11,5 відсотка від необхідного виділила ООН на гуманітарні про-грами в Україні, спрямовані на подолання наслідків російської агресії, сказав спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

НАЙВИЩІ ЗАРПЛАТИ ПЛАТЯТЬ КИЯНАМ. Середня зарплата в них — близько 11423 гривень. При цьому середня зарплата по Україні — 6847 гривень. Середньостатистичний житель Донецької області отримує щомісяця 8068 гривень, Київської — 7274 гривні. Найнижчі середні зарплати платять у Чернігівській (5793 гривні), Тернопільській (5765) і Чернівецькій (5731) областях. Найбільшу зарплату отримують фармацевти —  в середньому 13570 гривень. Це дані Держкомстату.

ВІЙНА НА ДОРОГАХ. Щогодини в Україні трапляються 17 ДТП. З початку року сталося понад 76 тисяч аварій, в яких загинуло 2300 осіб, постраждали понад 25 тисяч. Це офіційні дані Міністер-ства внутрішніх справ. Найбільше аварій трапляється через перевищення швидкості — 29 відсотків, порушення правил маневрування — 19% і недотримання норм проїзду через перехрестя — 11%. За перші вісім місяців 2017-го затримано 88 тисяч п’яних водіїв.

За інформаціями видань RISU, «День», «Високий Замок», «Українське слово», «Україна молода», «Газета по-українськи».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини