Вільне життя

Гордість Попасної і Тернопілля

Як часто нам життя дарує несподіванки. Так і мені доля подарувала рік тому приємне знайомство з Вадимом Ластовицьким, майором, командиром дивізіону. На перший погляд, — це молодий, чуйний і привітний чоловік у військовім строю. Він завжди відгукується на прохання, а враховуючи час перебування країни у стані війни, таких прохань багато. Військовики опікуються Попаснянським будинком-інтернатом для літніх людей, співпрацюють зі школами Попасної, СШ №8 м. Лисичанська. На прикладі Лисичанської школи можна побачити, наскільки цікавими й очікуваними є зустрічі з бійцями чи першого вересня, чи до Дня захисника Вітчизни, чи до Дня Збройних сил України, а також на Різдво та Великдень. Майор Ластовицький разом з бійцями — часті й бажані гості 6-А класу чи, скоріше, старші друзі. Вони підписали іменний прапор учням від 44-ї артилерійської бригади, який нині є гордістю класу.


Діти легко йдуть на контакт із воїнами, разом змагаються в конкурсах. На одному зі свят усіх захопив конкурс «Коса — дівоча краса». Пан Вадим, молодий батько двох синів, уміло впорався із цим, як виявилося, нелегким завданням. А як вболівали дівчата за своїх захисників!

Нещодавно мені пощастило побувати в частині на урочистому святі до Дня захисника України. Військовослужбовців вітали голова Попаснянської райдержадміністрації Сергій Шакун, попаснянський міський голова Юрій Онищенко, волонтери та духовенство. Після урочистостей почесних гостей разом із військовослужбовцями запросили на освячення побудованої на території підрозділу церкви на честь Пресвятої Богородиці. Капелан Української православної церкви Київського патріархату отець Богдан провів освячення храму та святкову літургію. Відтепер бійці не лише цього підрозділу, а й сусідніх матимуть духовно-релігійне спілкування.

До речі, напередодні сюди приїздили волонтери зі Старокостянтинова і передали командирові підрозділу Вадимові Ластовицькому образ Богородиці. Пані Оксана Радушинська, волонтерка Творчої сотні, каже: «Настоятель храму Святої Трійці УПЦ КП отець Степан Капустинський, окрім напутнього слова нашій команді, вручив ікону, сказавши: «Бог підкаже, кому її передати». Попереду було п’ять концертів. Але мені одразу ж захотілося вручити цей святий лик нашим давнім друзям з 44-ї окремої артилерійської бригади. Багато з ними пов’язано. Переплелися долі. Тривалий час знаємося — із червня 2015-го. Церква готова до богослужінь, але військові шукали храмову ікону Покрови Богородиці. Ми привезли ікону зі Старокостянтинова! Радій, коли Бог твоїми руками виконує чиїсь молитви!»

Майор Ластовицький виконкомом Попаснянської міської ради визнаний переможцем загальноміського конкурсу «Гордість Попасної-2017» у номінації «Захисник року». За його словами, це дуже цінна нагорода.

— Вадим Вікторович виконує свої обов’язки в зоні АТО з 2014 року, бере активну участь у громадському житті міста Попасної, всебічно допомагає волонтерським організаціям у доставці гуманітарної допомоги, — зазначає міський голова Юрій Онищенко. Військовики й міська влада тісно співпрацюють, що дуже тішить.

Нагород у пана Вадима багато, зокрема відзнака міністра оборони, медалі, орден «За розбудову України», але через свою скромність не всі показав.

Я знаю ще одну надто важливу деталь для успішного чоловіка — це міцний тил удома. Він віддано любить свою родину, синочків, а про свою половинку сказав: «Мені дуже-дуже пощастило з дружиною. Моя Марійка чудова».

Побажаймо, шановні тернополяни, землякам родинного затишку, щоб батько скоріше повернувся додому, а в Україні настав мир.

Віра УСЦОВА,
волонтерка.

м. Лисичанськ Луганської області.

Фото з архіву авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини