Вільне життя

Між емоціями, «договорняками» і здоровим глуздом

Тернопільська ОДА

ДРУГЕ ПЛЕНАРНЕ ЗАСІДАННЯ СЬОМОЇ СЕСІЇ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛРАДИ, ЯК І ОЧІКУВАЛОСЯ, СТАЛО «ГАРЯЧИМ»: ІНЦИДЕНТ ЗА УЧАСТЮ ПОЛІЦІЯНТІВ І ДЕПУТАТА-СВОБОДІВЦЯ, А ТАКОЖ ОБРАННЯ КЕРІВНИКА МУЗЕЙНОГО КОМПЛЕКСУ «ЛЕМКІВСЬКЕ СЕЛО» БУЛИ НА ВУСТАХ У ГРОМАДСЬКОСТІ КРАЮ НЕ ОДИН ДЕНЬ. «КІНА НЕ БУДЕ, БУДЕ ЦИРК», — ВИСЛОВИВСЯ ОДИН ІЗ ДЕПУТАТІВ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ. ПРАВДА, ДО КУЛАЧНИХ БОЇВ ДІЛО НЕ ДІЙШЛО, ЗАТЕ ЕМОЦІЇ ВИРУВАЛИ ЩЕ ПРИ ВХОДІ У СЕСІЙНУ ЗАЛУ.

Порядок денний розділили на кілька частин, погрупувавши проекти рішень у блоки господарських, політичних та інших. Однак доповнень і перетасовок не вдалося уникнути. Після остаточного затвердження плану роботи голова обласної ради Віктор Овчарук повідомив, що депутатка від фракції «Свободи» Наталя Турецька складе із себе повноваження, оскільки отримала мандат у Тернопільській міськраді. Тоді уповноважена представниця фракції «Громадянської позиції» Лариса Римар оголосила про створення першої депутатської групи «Рівні можливості», яка об’єднала депутаток з усіх фракцій облради.

Опісля депутати перейшли до розгляду інциденту між депутатом фракції «Свободи» Олександром Баштою і тернопільськими поліціянтами. Щоб не присвячувати цьому трафунку пів пленарного засідання, депутати проголосували за 30-хвилинне обговорення інформації.

Як відомо, напередодні народний обранець зафіксував у Тернополі порушення правил дорожнього руху таксистом і викликав поліцію. Коли прибули правоохоронці, порушник уже щез. Натомість депутат вступив спершу у словесну перепалку з поліціянтами, а потім пустив у хід кулаки, в результаті чого у патрульного зафіксували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій нижньої щелепи, а в дівчини-поліціянтки, котру депутат (який, до речі, пересувається на інвалідному візку) умудрився вхопити за волосся і звалити на асфальт, — закрита черепно-мозкова травма, забій м’яких тканин волосяних частин голови та струс. Спершу в Інтернет правоохоронці виклали скорочену відеоверсію інциденту, а згодом — повну, яку було знято на нагрудну камеру патрульного.

Начальник головного управління Національної поліції в Тернопільській області Олександр Богомол, якого запросили доповісти про конфлікт, стримано виклав суть інциденту. У той же час депутати на емоції не поскупилися. Очільник фракції «Свободи» Олег Сиротюк, як і очікувалося, заявив, що його партійці стали об’єктами маніпуляцій та інформаційної війни недоброзичливців. Щоправда, додав: жоден учасник інциденту не може говорити про свою стовідсоткову правоту, винні потроху всі.

Із восьми фракцій, які зареєстровані в обласній раді, лише одна висловилася за дисциплінарне покарання: «Самопоміч» запропонувала проголосувати за те, аби Олександра Башту позбавити права виступу на період засідання сесії за порушення депутатської етики і культури поведінки. Однак із 54 присутніх депутатів лише дев’ятеро підтримали цю пропозицію.

Опісля народні депутати за невеликий проміжок часу встигли розглянути майже два десятки господарських проектів. Зокрема, підтримали міжбюджетний трансферт із Лановецькою міською радою, внесли зміни до обласного бюджету на цей рік та доповнення до рішення «Про обласну відзнаку — звання «Почесний громадянин Тернопільської області», схвалили зміни до перспективного плану формування територій громад в області (згідно з проектом, наразі таких утворено чотири десятки), заслухали інформацію про стан автомобільних доріг та ін.

Поступово депутати наблизилися до розгляду ще одного «вибухового» проекту рішення — про призначення директора музейного комплексу «Лемківське село». Перед початком пленарного засідання підтримати свою кандидатку Віру Дудар приїхали представники Всеукраїнського товариства «Лемківщина». У фойє «білого дому» очільниця Тернопільської міської організації ВУТЛ Лариса Сорока розповіла журналістам, що обласна влада хоче зіграти на регіоналівському минулому Дудар і поставити «над» музеєм іншу людину. Мова йшла про посаду заступника, яку начебто протягувала під свого представника «Свобода».

На пленарному засіданні націоналісти прогнозовано виступили проти позитивного голосування за згаданий проект рішення. Підтримала їхню позицію і фракція «Батьківщини». Депутати заговорили про Майдан, Революцію Гідності і про вбитих режимом Януковича та війну, що робить неможливим призначення на керівні посади колишніх регіоналів. Однак представники ВУТЛ стояли на своєму. Як заявив із трибуни голова «Лемківщини» Олександр Венгринович, хоч їхня кандидатка і справді перебувала у ПР, та під час подій 2013—2014 років співпрацювала зі свободівцями Монастириської і всіляко допомагала їм. Зрештою, музей, із нуля створений лемками, не належить жодній політсилі, лише їм. Тож саме вони, а не партії, мають вирішувати, хто ним керуватиме.

У результаті словесної перепалки і постійного повернення до голосування депутати все ж підтримали проект рішення — 34 «за». На цьому плідна робота народних обранців завершилася. Спроби повернутися до розгляду політичних заяв не увінчалися успіхом.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Віра Перун

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини