Вільне життя

Нарахування субсидії пенсіонерам

Я та мій чоловік давно на пенсії, розмір якої майже мінімальний. Щоб якось вижити, тримаємо корову, здаємо молоко. Виручені за молоко кошти податкова служба зарахувала нам у дохід. При цьому значно більшу суму, ніж ми отримали насправді. Податківці не врахували, що корова дає молоко не цілий рік, а її утримання теж чогось вартує. Тепер я змушена платити за житлово-комунальні послуги більшу суму, ніж розмір моєї місячної пенсії.

У «Вільному житті плюс» першого листопада 2017 р. була опублікована стаття про «зимову» субсидію. Там йдеться, що пенсіонерам нараховується субсидія лише з розміру їх пенсії, а не на загальних підставах.

Кому вірити і як захистити свої права?

М. ДЯКІВ.
с. Волиця Лановецького району.

Відповідь на ваше запитання можна знайти в положенні про  порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (затверджене постановою КМУ від 21 жовтня   1995 р. №848, далі — положення). До цього положення вносили зміни, останні від 13 вересня 2017 р.

Призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюють структурні підрозділи з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій. У   сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх за належністю здійснюють уповноважені особи, які визначають  виконавчі органи сільських і селищних рад (пункт 3 положення).

Субсидія розраховується виходячи з кількості людей, зареєстрованих у помешканні, які фактично там проживають і яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги (пункт 7 положення).

На кожного одержувача субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та організації, що надають населенню житлово-комунальні послуги, заводять  справу, в якій зберігаються матеріали, необхідні для  призначення субсидії, та розрахунки її розміру (пункт 22 положення).

Для призначення субсидії треба подати такі документи: відповідну заяву; декларацію про доходи і витрати членів сім’ї, які фактично проживають за адресою заявника; довідку  про доходи — у разі зазначення в декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у Державній фіскальній службі, Пенсійному фонді, фондах соціального  страхування; письмове пояснення із зазначенням розміру таких інших отриманих доходів (пункт 13 положення).

Чинне законодавство передбачає призначення субсидій пенсіонерам з урахуванням їхніх доходів. Але пенсіонери, які торік чи в І та ІІ кварталах цього року працювали й отримували заробітну плату і пенсію, а тепер залишили роботу й отримують єдиний вид доходу — пенсію, мають право оформити субсидію, виходячи лише з одного доходу — пенсії.

Особа, яка не погоджується з рішенням про проведення розрахунку субсидії на наступний період і має докази, що  безпосередньо впливають на визначення розміру сукупного доходу за попередній період, повідомляє про це структурний підрозділ з питань соціального захисту та подає відповідні підтвердні документи для перерахунку субсидії (пункт 14 положення).

У вашому випадку можна звернутися з письмовою заявою в управління соціального захисту населення Лановецької райдержадміністрації. Вам повинні надати обгрунтовану письмову відповідь щодо розміру субсидії та відповідний розрахунок. Якщо відповідь вас не влаштує, доведеться подавати скаргу директорові департаменту соціального захисту населення Тернопільської обласної державної адміністрації. Заяву та скаргу варто вручати під розписку або надсилати поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Якщо не буде належного реагування, можна звернутися до суду.

Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, посадові і службові особи цих органів зобов’язані надавати на звернення громадян обгрунтовану відповідь у встановлений законом строк (стаття 40 Конституції).

Орест ЗВАРИЧ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини