Вільне життя

Повернімо козакові сцену. Заслужений артист України Левко Корженевський потребує нашої допомоги

ХТО З ТЕРНОПОЛЯН НЕ ЗНАЄ ЛЕВКА КОРЖЕНЕВСЬКОГО, САМОБУТНЬОГО АРТИСТА, СПІВЦЯ КОЗАЦТВА, УКРАЇНСЬКОЇ ВОЛЬНОСТІ? ХТОСЬ ПАМ’ЯТАЄ ЙОГО ЩЕ МОЛОДИМ ВУСАНЕМ З КОБЗОЮ В РУКАХ У ЛЕГЕНДАРНОМУ АНСАМБЛІ «МЕДОБОРИ». ХТОСЬ ЧУВ ЙОГО СПІВ УЖЕ ЗРІЛИМ СПІВАКОМ НА ВЕЛЕЛЮДНИХ ФЕСТИВАЛЯХ, НА ЧИСЛЕННИХ КОНЦЕРТАХ. ЙОГО ГОЛОС НЕ СПЛУТАЄШ НІ З ЧИЇМ, ЙОГО БАРИТОНАЛЬНИЙ БАС УПІЗНАЄШ ОДРАЗУ.

Леонід Макарович (саме так його звати насправді, Левко — це сценічне ім’я) Корженевський здобув гарну музичну освіту, закінчивши училище імені Глієра та вокальний відділ Львівської консерваторії. Від 1979-го, а це майже чотири десятиліття, він соліст-вокаліст обласної філармонії. Заслужений артист України, учасник багатьох фестивалів, лауреат конкурсів «Молоді голоси», «Золоті трембіти» та інших. Пише музику на вірші українських поетів. Великий прихильник козацтва, сповідує життєствердну козацьку філософію, яка, переконаний, піднімає дух народу, наснажує його звитягою попередніх поколінь. Бо хто такі козаки? Це, за словами пана Левка, «вільні, освічені й культурні люди, які показали світові вищі зразки організації суспільства. Ота козацька вольниця стояла поперек горла усім правителям-самодержцям».

До речі, і прізвище у співака цілком козацьке, походить воно зовсім не від «коржа», як це видається на слух. Це, як писала моя колега, «жінки тих, хто приїхав керувати і «піднімати культуру» на «Западній», що сиділи в паспортному столі, так буквально по буквах записали українською його польське прізвище «Korzeniewski» (польське «кожень» означає «корінь»). Така катавасія й зробила з корінного козака якогось коржа. Однак він не «скоржився», але заговорив та заспівав такого тембру голосом і такі волелюбні пісні-думи, що ні в кого сумнівів не залишилось щодо його законного козацького походження».

Окрім численних концертів, співак залюбки виступає і в трудових колективах, куди його запрошують. Пригадую його концерт у нашій редакції. Десь з півтори години під супровід нероздільної супутниці — кобзи, він виспівував нам свою душу. Стільки козацьких пісень і дум, одна одної кращих, ми чули вперше. А співак, відчуваючи наше щире зацікавлення, готовий був співати ще і ще.

Останніми роками Левко Корженевський став приходити у філармонію… з паличкою. Щоправда, на сцену її не брав, залишав за кулісами, а сам, накульгуючи, з’являвся перед глядачем. Причиною став хворий кульшовий суглоб. Співав, нерідко тамуючи біль. Кілька літ збирав кошти на дороговартісну операцію. Трохи грошей позичив у родичів. Частково допомогли адміністрація міста та області, пішла назустріч і лікарня. Артист щиро вдячний хірургу Сергію Васильовичу Гаріяну, який не тільки блискуче здійснив операцію, а й виступив його спонсором. І ось лікарня позаду. Співак уже вдома. Попереду в нього кількамісячна реабілітація, на яку теж потрібні кошти.

Завтра, 23 листопада, філармонія дає концерт. Початок о 18.30. Зібрані кошти від нього будуть передані на лікування Левка Корженевського. І звертається до всіх шанувальників його творчості, а також до просто співчутливих, небайдужих тернополян прийти на нього, отримати естетичне задоволення, а заодно допомогти співакові швидше стати на ноги і повернутися на сцену.

— Буду уклінно вдячний кожному, хто прийде на концерт, — каже Левко Корженевський. — Вірю, що з вашою та Божою допомогою я вийду на сцену і віддячу усім своїм співом.

З дозволу співака подаю його номер телефону (068)516-35-38. Може, хтось із заможних людей захоче допомогти йому індивідуально.

Галина САДОВСЬКА.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини