Вільне життя

Срібна медаль — за фінансову грамотність

Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти (ТОКІППО) й управління освіти й науки облдержадміністрації взяли участь у ІХ Міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті», де отримали кілька відзнак.

За словами Ігоря Вітенка, заступника директора інституту з науково-методичної роботи і міжнародного співробітництва, заклад уперше брав участь у цій виставці й здобув срібну медаль у номінації «Інновації в підготовці та перепідготовці педагогічних кадрів і їх адаптації до вимог нової української школи». Інститут не тільки представляв свої напрацювання, а й подав на конкурс роботу «Інноваційні інструменти навчання курсу «Фінансова грамотність» в умовах реалізації концепції нової української школи».

Наші фахівці отримали також сертифікати за проведення майстер-класу з цієї тематики, в рамках якого ділилися досвідом із впровадження курсу «Фінансова грамотність» у загальноосвітніх закладах області; методикою використання інноваційних інструментів курсу при підготовці педагогічних кадрів; філософією і практикою техніки win-win як основи успіху педагогіки партнерства. Отримані сертифікати дають тернопільським педагогам право пропагувати свій досвід в інших областях.

Як пояснив Ігор Михайлович, курс «Фінансова грамотність» поки викладають за вибором, адже наша область бере участь у всеукраїнському експерименті «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес» (2012—2019). Програма курсу розрахована на рік, його можуть викладати з 2 по 10 класи. Такий курс є в розкладах десятих класів 45-ти шкіл Тернопільщини. Також його читають і в інших класах. Предмет новий і цікавий не тільки учням, а і їхнім батькам.

У виставці взяли участь співавтори програм курсу «Фінансова грамотність» і підручників для 2—4 класів — учителька початкових класів Зборівської ЗОШ І—ІІІ ступенів Любов Чарторинська та методист ТОКІППО Лілія Криховець-Хом’як.

Додамо, що ТОКІППО надає науково-методичний супровід проектам різних рівнів — на сьогодні таких двадцять. А ще тут, переважно у тренінговій формі, навчають учителів, як можна краще викладати різні предмети.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини