Вільне життя

«Світла тризна» — програма пам’яті та надії

В історії муніципального Галицького камерного оркестру було чимало програм, які ставали справжнім мистецьким дійством, подією в музичному житті Тернополя. До них має шанс долучитися і «Світла тризна» — спільний мистецький проект оркестру та заслуженого діяча мистецтв України, поета Олега Германа.

Як розповідав на прес-конференції минулої середи художній керівник та диригент Галицького камерного, народний артист України Василь Феленчак, програма ця неординарна. Маестро якось осінила думка: «Якщо я живу і творю, то тільки тому, що за це віддали свої життя тисячі й тисячі людей, які боролись за незалежність нашої держави. І на початку минулого століття, і всередині його, і наприкінці, і вже в наші дні гинуть на сході України». Так виникла ідея — присвятити їм усім концертну програму. І її назва з’явилась якось сама собою: «Світла тризна. Музика пам’яті та надії». Маестро добирав до мистецького дійства музичні твори, Олег Герман шукав співзвучні їм слова і монтував відповідний відеоряд. Тож дійство справді обіцяє бути цікавим, насиченим, драматичним і водночас — оптимістичним, обнадійливим. Ця програма, за словами Василя Феленчака, «закликає до боротьби, до сповіді, до усвідомлення того, що, окрім нас самих, нам ніхто не допоможе».

У програмі звучатимуть твори В. Барвінського, К. Дженкінса, Дж. Вільямса, Й.-С. Баха, Г. Генделя, В. Сапарова, а також прем’єра «Прелюдії пам’яті» молодої львівської композиторки Мар’яни Рудакевич, яка візьме участь у дійстві.

Муніципальний Галицький камерний оркестр запрошує тернополян та гостей міста на свою нову програму.

Відбудеться дійство «Світла тризна» в неділю, 19 листопада, в Українському домі «Перемога». Початок о 17-й годині. Телефони для довідок: 52-15-00, (066)114-86-34, (096)320-00-73.

Галина САДОВСЬКА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини