Вільне життя

Бюджет затвердили, звернення ухвалили

Тернопільська ОДА

Четверте пленарне засідання сьомої сесії облради відбулося минулої п’ятниці, а за півгодини до його початку ще засідала низка комісій. Отже, на розгляд потрапили найактуальніші, так би мовити, найсвіжіші питання.

Розпочалося з приємного — вручення державних нагород та відзнак. Тракторист орендного підприємства «Іванівське», що в Теребовлянському районі, Василь Кузь отримав орден «За заслуги» ІІІ ступеня, директорці обласної бібліотеки для молоді Лесі Гук присвоєно звання «Заслужений працівник культури України», директор товариства з обмеженою відповідальністю «Сегеш Україна» (Шумський район) Володимир Банах нагороджений Почесною грамотою Кабінету міністрів, голові фермерського господарства Юрієві Березовському з Тернопільського району оголошено подяку прем’єр-міністра.

Сесія взяла до відома звіт голови облради Віктора Овчарука про його діяльність протягом року.

Найважливішою подією того дня стало ухвалення обласного бюджету на 2018 рік. Дохідна його частина має становити 6 мільярдів 21 мільйон 893 тисячі гривень, видаткова — 6 мільярдів 20 мільйонів 585 тисяч гривень. Різницю — передбачається передати із загального фонду до фонду розвитку. При формуванні обласного кошторису врахували стан справ на Тернопіллі, зокрема поліпшення умов для розвитку бізнесу, нові можливості, які розкриває перед місцевою владою децентралізація, законодавчі акти України, передусім Бюджетний та Податковий кодекси.

Депутати погодилися з тим, що деякі медичні заклади області потребують реорганізації. Після її проведення в Бережанському обласному протитуберкульозному диспансері та Заліщицькій обласній протитуберкульозній лікарні не буде стаціонарів, ці заклади стануть диспансерно-поліклінічними відділеннями Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру. Але депутати «помилували» аналогічну медустанову в Чорткові й тамтешній шкірно-венеричний диспансер — для ухвалення рішення про їхню реорганізацію не вистачило голосів.

Сесія дала згоду прийняти до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області комплекс лижних трамплінів у Кременці. Далі питання вивчить робоча група, і остаточне рішення знову має ухвалити сесія.

Серед звернень до найвищих державних органів особливо болючим було те, що стосується чорнобильців. Закон України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», начебто захищає цих людей, але отримати те, що ним передбачено, практично неможливо. На перешкоді стоять відомчі інструкції. Так, до Пенсійного фонду треба пред’явити довідку про розмір зарплати під час виконання робіт у зоні відчуження, але архівні дані не збереглися, тож такого документа ніхто не видасть. Декому вдається відстояти свої права в суді, та не всі мають змогу туди звертатися.

Інші звернення, які ухвалила сесія, стосуються списання  «Тернопільавіаавтотрансу» боргу перед Пенсійним фондом України та податкового — за рахунок коштів державного бюджету; впровадження кримінальної відповідальності за невизнання Голодомору; припинення тиску на НАБУ та спроб встановити над ним безпосередній контроль…

М. ЛУКАШКЕВИЧ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини