Вільне життя

Читали?

ЩО НАЙСТРАШНІШЕ НА ВІЙНІ? «Миші!» — твердить народна артистка України, Герой України Ада Роговцева, яка часто виступає на передовій. «Вони завжди страшні, але коли настають холоди, миші у бліндажах — смертельна небезпека! Хлопці приходять з позицій, чорні від утоми після 24-годинного наряду, поспіхом їдять тушонку і, часто навіть не помивши руки, провалюються у важке забуття. А миші обгризають їхні пальці. Уві сні… Є спеціальні магнітні прилади, які відганяють мишей. Їх конче потрібно купити для армії. Коли воістину велика жінка Тетяна Губа, радник голови Дніпропетровської облдержадміністрації зателефонувала вищому військовому чину і розповіла про цю страшну проблему, він її відчитав: «Ви що, не розумієте, до кого звертаєтеся? Я — генерал. До чого тут миші?!» «До того, що вони відгризуть зірки на ваших погонах», — відповіла…» — розповідає актриса.

ЖІНОЧЕ ПИТАННЯ. 2,4 тисячі жінок прийняли цього року до українського війська, зазначив міністр оборони України Степан Півторак. Десять жінок утримують у заручниках бойовики ОРДЛО — інформація від Ірини Геращенко. Лише 80 відсотків від зарплати чоловіків становить зарплата жінок в Україні, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

НА БОЦІ ВОРОГА. Нардеп від фракції «Народний фронт», релігієзнавець Віктор Єленський нагадує, як УПЦ (Московського патріархату) намагалася зірвати ратифікацію Нідерландами угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. УПЦ(МП), за його словами, завжди діє в інтересах Москви. Так, представники синодального відділу УПЦ(МП) у 2016 році зустрічалися із послом Нідерландів з прав людини Кейсом ван Баар з метою переконати його в непотрібності ратифікації угоди ЄС-Україна. Відбувалося це на тлі поїздки представників Всеукраїнської ради церков у Нідерланди. Єленський зазначив, що УПЦ(МП) постійно декларує свою нейтральну позицію, але при цьому завжди займає сторону ворога. Представники цієї церкви «ніколи не засуджували агресора, але постійно засуджують українську владу і українське суспільство», заявив він.

УКРАЇНА В ЛІДЕРАХ. Громадяни України лідирують за кількістю отриманих дозволів на проживання у країнах Європейського Союзу в 2016 році. Такі дані Євростату. Торік українці отримали 588927 дозволів. На другому місці — громадяни Сирії — 348 тисяч, на третьому — США (250 тисяч). Найбільше дозволів для українців надала Польща — 87% (понад 512 тисяч). Крім того, українці лідирують у Чехії, Словаччині, Литві та Естонії. Зазначається, що найбільше дозволів українці отримали через працевлаштування. Загалом же у 2016 році в ЄС видали майже 3,5 мільйона нових дозволів на проживання в ЄС. Це рекордна кількість, починаючи з 2008 року.

УКРАЇНСЬКІ РЕАЛІЇ. Ігор Ніконов, київський бізнесмен, засновник будівельної компанії, колишній перший заступник голови міськрайдержадміністрації, каже: «Куди не плюнь, всюди чиїсь інтереси. Стоянки, парковки, заправки, МАФи — за всіма стоять або депутати, або силовики. Простого бізнесу в Києві дуже мало».

ВІДІЙШЛА У ЗАСВІТИ. На Чернігівщині, в селі Жадовому Семенівського району, померла Христина Нагорна — найстаріша жителька України. Їй було 117 років. Рік тому її внесли до Національного реєстру рекордів України. Хоча вона могла претендувати на титул найстарішої жительки планети, оскільки була на місяць старшою нинішньої власниці цього звання. Христина Нагорна народилася 1 липня 1900 року, а японка Набі Тадзіма — 4 серпня 1900 року. Українська довгожителька до останніх днів була активною: у свої 100 років ще тримала корову, а в 110 — обробляла город, розводила кролів та птицю.

ЯК РОТАРУ КАДИРОВА РОЗВАЖАЛА… Софія Ротару, яка давно публічно ніде не з’являлася, приїхала в Москву, щоб отримати російську премію «Золотий грамофон». Разом з нею її отримали і Таїсія Повалій, Ані Лорак, Світлана Лобода та Віра Брежнєва, які в усі роки війни Росії з Україною часто там виступають. Відтак Ротару виступила на святкуванні дня народження чеченського вождя Рамзана Кадирова, який, як відомо, давно закликає «відправити в Україну чеченців, щоб навести там порядок», «прийти на Донбас і стріляти українців». Українська співачка, мати і бабуся, привітала автора цих висловлювань піснею «Я назову планету именем твоим». Розчулений Кадиров вибіг з квітами до Ротару на подіум і вони розцілувалися. Сума отриманого співачкою гонорару не розголошується.

За інформаціями видань «День», «Україна молода», «RISU», «Газета по-українськи», «Українське слово», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини