Вільне життя

Читали?

ЗАСТЕРЕЖЕННЯ ДРУЗІВ. «Питання боротьби з корупцією є болісним для України і дуже складним викликом, який стоїть перед нею. Окрім російської агресії проти України, корупція — це ворог №2, а, можливо, навіть ворог, рівний цій агресії», — заявив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс.

* * *

ВІТАННЯ СЕНАТОРА. «Я вітаю повідомлення, що адміністрація Трампа ухвалила рішення щодо продажу летальної оборонної зброї Україні, — зазначив сенатор США і давній друг України Джон Маккейн. — Це рішення запізнюється на роки, але, попри це, воно надходить у ключовий момент. Українці переживають одну з найгірших битв в останні місяці, оскільки Росія відкликала своїх офіцерів з ключового механізму імплементації припинення вогню, а очолювані Росією сили посилили свої напади на сході України. За кожної нагоди Володимир Путін обирав війну замість миру в Україні. Оскільки він робить такий вибір, США та вільний світ повинні дати Україні те, чого вона потребує, щоб чинити опір».

* * *

СТОРІЧЧЯ УКРАЇНСЬКОЇ ДИПЛОМАТІЇ. 22 грудня 1917 року в журналі (зведеному протоколі) засідання Генерального Секретаріату (уряду) УНР з’явився історичний запис: «Генеральне Секретарство (міністерство) перейменовується в Генеральне Секретарство справ міжнародних». У його обов’язки входять «міжнародні зносини, охорона інтересів українських громадян за межами Української Народної Республіки, тимчасове загальне улаштування національних підрозділів в межах УНР». Підписи — В. Винниченко, О. Шульгин. Останній був першим керівником згаданого міністерства. Українські посли Гетьманату й Директорії успішно працювали у близько 20 країнах світу. «Вражає, якою мірою є схожими завдання, що стояли перед тодішніми дипломатами — і стоять сьогодні. Захищати інтереси держави (якщо треба — жорстко!) і безпеку людей», — зазначає «День».

* * *

ТІЛЬКИ ТРЕТІЙ. У Трускавці на Львівщині з нагоди 125-річчя з дня народження Йосифа Сліпого урочисто відкрито пам’ятник Патріарху УГКЦ. Це лише третя бронзова скульптура предстоятелю УГКЦ, ісповіднику віри в світі. Перші дві постали в Чикаго (США) і в Тернополі.

* * *

«МИКИТУ КОЖУМ’ЯКУ» ПОКАЖУТЬ У КИТАЇ. Українська Film.ua Group продала низку своїх проектів у Китай. Йдеться про права на повнометражну і серіальну версію фентезі «Сторожова застава», трьох сезонів детективного серіалу «Нюхач» та мультфільм «Микита Кожум’яка». Право показу фільму «Сторожова застава» купили також Індія, Франція, Південна Корея, Білорусь, Казахстан, Молдова та Киргизстан.

* * *

ЧИМ ПРИВАБЛЮЄ ЛЬВІВ? У новий рік Львів входить із черговим туристичним рейтингом. Популярне британське видання The Telegraph включило місто у ТОП-12 міст світу (Львів на п’ятому місці), які туристам варто відвідати у 2018 році. Експерти видання кажуть: родзинка міста — найбільше кав’ярень на душу населення. «У Львові панує легка невимушена атмосфера, на вулицях багато студентів, — повідомляє видання. — Львів прикрашає «пінна солодкуватість мистецтва Ренесансу, бароко та модерного стилю, а також аромати сотень кав’ярень у віденському стилі».

* * *

ЧИТАЙТЕ — І ЖИТИМЕТЕ ДОВШЕ. Літні люди, які багато читають, мають шанс прожити на два роки довше. Про це свідчить дослідження професорки, спеціаліста у галузі психології старіння Беккі Леві із Єльського університету (США). Такого висновку вона дійшла, вивчаючи медичні карти й анкети 3655 чоловіків і жінок у віці 50+. Нейропсихолог доктор Девід Льюїс з Університету Сассекса (Велика Британія) пояснює це тим, що читання знижує рівень стресу. А тривога і занепокоєння збільшують ризик інсульту й розвитку серцево-судинних захворювань відповідно на 40 і 50 відсотків. За даними Льюїса, читання може знизити рівень стресу на 68%. Уже після шести хвилин спілкування з книгою у читача сповільнюється серцевий ритм і спадає м’язова напруга.

* * *

ВАРТО ЗНАТИ. Зупинити старість складно, але її можна сповільнити за допомогою певного раціону харчування. Наприклад, вживаючи лісові ягоди, ви уповільнюєте смерть своїх клітин. Варто їсти фрукти й овочі, в яких багато води: це кавуни, огірки, персики, селера, — вони омолоджують шкіру. Шпинат сприяє виробленню червоних кров’яних тілець і очищає організм від токсинів. У авокадо багато вітамінів та мікроелементів. Варто звернути увагу на такі продукти, як часник і хрестоцвіті овочі (хрін, редиска, капуста, крес). Є ще один корисний для молодості організму овоч — це морква, через наявність у ній бета-каротину.

* * *

ГРОШІ, ГРОШІ, ГРОШІ… 86 мільярдів гривень на армію передбачено в бюджеті на 2018 рік. Сім мільярдів доларів Китай передбачає виділити на різноманітні проекти в нашій державі. 1,3 мільярда доларів готівкових грошей США допомогли Україні арештувати, йдеться в заяві Держдепу США. 18,9 мільярда доларів — такий обсяг міжнародних резервів України. 128 мільйонів гривень Національної громадської телерадіокомпанії України перерозподілив Кабмін на оплату прав трансляції зимової та літньої Олімпіад.

За інформаціями видань «Високий Замок», «День», «Україна молода», «Українське слово», «Експрес».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини