Вільне життя

Готуємо різдвяний календар!

Це спеціальний календар лютеранської традиції, популярний у європейських країнах, який показує час, що залишається до Різдва або до іншого найголовнішого і найулюбленішого свята в році. Для когось це Різдво, а для когось — день Святого Миколая.

За традицією різдвяний календар (адвент-календар) — це листівка або картонний будиночок з віконцями, що відчиняються, де в спеціальних коробочках лежать або цукерка, або записка з побажаннями (у релігійних сім’ях — із витягами з Писання), або маленькі подаруночки. Календарі бувають і у вигляді мішечків, пакетиків, сумочок або згортків, розвішаних на стрічці. Традиційний різдвяний календар починається з першої з чотирьох неділь до Різдва і закінчується у Святвечір.

Щодня потрібно відкривати віконця календаря і наповнювати серце відчуттям свята. Тож пропонуємо виготовити адвент-календар на сім днів і скласти план очікування приходу святого Миколая.

День перший: виготовляємо календар сюрпризів. Є безліч варіантів втілення адвент-календаря. Виготовити його можна з будь-якого підручного матеріалу. Можна зробити календарик з паперу у вигляді торбинок-конусів, пакетиків, конвертів, листівок. Спробуйте виконати календарик з будь-яких картонних коробочок, наприклад, сірникових. Підійдуть для календаря і панчохи, шкарпетки або рукавички. Ще один варіант — зшити з клаптиків тканини мішечки або кишеньки. Для адвент-календаря можна використовувати скляні, залізні або паперові стаканчики, баночки, відерця. У такі ємності дуже зручно ховати подаруночки. Варіантів їх декору безліч.

Усі футлярчики можна розмістити кількома способами: прикріпити на панно або плакат, розвісити у вигляді гірлянди або підвісок, прикріпити на стіну або двері.

День другий: добра справа. Нагодуйте тварин, зберіть іграшки для дитячого будинку, віддайте речі для благодійних цілей, купіть подаруночки стареньким сусідам, напишіть листа самотній людині. Справ багато. Вистачить на всіх.

День третій: зворушливе відео, фільм про диво чи різдвяна читабельна історія. Мультики, відео, соціальна реклама, художні фільми, книжки — напередодні новорічних свят випущено багато чудових речей. Дивіться і надихайтеся!

День четвертий: поробки. Сніжинки, аплікації, ялинки з фетру і ниток, гірлянди і листівки. Ідей багато. Зробіть щось красиве. Святий Миколай це любить.

День п’ятий: імбирне печиво. Воно доречне завжди. Тому печіть на здоров’я печиво, пряники-миколайчики. Нехай кожен день просочиться ароматом випічки й імбиру.

День шостий: прикрашаємо будинок і готуємо частування. Усі поробки — на стіни: гірлянди, красиві іграшки, милі дитячі малюнки. Нехай будинок буде заманливо святковим. Миколай повз такий не пройде. А ще він любить дарувати солодощі, але це не єдине частування для всієї родини. Приготуйте смачні напої та бутерброди. Нехай буде смачно!

День сьомий: зустрічаємо Миколая.

Порядок завдань умовний. Ви самі вирішуйте, в яку кишеньку яке завдання покласти. Адвент-календар можна продовжити до Різдва, складні завдання класти на вихідні, щоби був час для виконання. Завдання можна адресувати не лише дітям, а й всім членам сім’ї.

Мирослав САЛКО.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини