Вільне життя

Молитва за рятівників

Є в Борщеві скорботний пам’ятник, що має назву «Дзвін Чорнобиля». Щороку, в День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 14 грудня, до нього приходять жителі міста, аби помолитися і згадати своїх земляків, які ризикуючи життям, рятували українців від ядерної загрози.

У заході взяли участь представники органів районної і державної влади, учасники ліквідації, члени їхніх сімей, учні шкіл. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про ліквідаторів-земляків, які ціною власного життя врятували не тільки свою державу, але й усю Європу від загрози ядерного лиха.

Всечесні отці Іван Яворський та Богдан Боднар відслужили панахиду за загиблими, котрі брали участь у ліквідації, а також постраждалими внаслідок хвороб після аварії на ЧАЕС. До підніжжя пам’ятника кожен із присутніх поклав квіти і запалив свічку пам’яті. Не маємо права забути тих трагічних подій, адже Чорнобиль болем озвався у кожній другій родині, забравши життя найдорожчих людей і залишивши по собі страшну біль для всієї країни.

— Усе більше проходить часу з дня Чорнобильської катастрофи. На долю нашого народу випало складне випробування, — зазначив у своєму виступі секретар міської ради Володимир Чугаєвський. — Учасникам тих трагічних подій вдалося зробити неможливе — в рекордні терміни закрити зруйнований четвертий блок бетонним коконом і зупинити подальше розповзання радіоактивного зараження. Так заведено в усьому світі, що під час великої біди й смертельної небезпеки на передній край боротьби стають найсміливіші. Ліквідатори до кінця виконали свій громадянський обов’язок, проявивши при цьому мужність та героїзм. Розповісти про всі їх подвиги в боротьбі з Чорнобильською бідою неможливо. Тому, наш святий обов’язок — берегти пам’ять про загиблих та допомагати живим.

Ірина МАДЗІЙ.

Фото із офіційного сайту Борщівської міської ради

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини