Вільне життя

Наукові вершини Сергія Гуменного

Колектив Скала-Подільської школи неабияк гордиться черговою перемогою свого колишнього учня Сергія Гуменного. Молодий 23-річний випускник історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка став одним із чотирьох переможців  11-го конкурсу імені Єжи Гедройца, який проводить Посольство Республіки Польща. Докторська дисертація Сергія «Нелегальна міграція на українську ділянку польсько-радянського кордону в 1920-х та 30-х роках ХХ століття» була удостоєна ІІ премії у розмірі 250 євро.

Хлопець навчається за програмою подвійних дипломів — у рідному тернопільському виші та Академії Яна Длугоша в Ченстохові. Історією цікавиться зі шкільної лави. Ще навчаючись у школі, він написав чимало історичних розвідок про рідне містечко. Вчителька історії Скала-Подільської школи Оксана Ундерко розповідає, що Сергій був неодноразовим переможцем всеукраїнських олімпіад по історії, а зовнішнє незалежне оцінювання з цього предмета склав на 200 балів. Його праця, за яку отримав відзнаку від польського посольства, є дуже вагомою і об’ємною.

Вітаючи гостей, польський посол у  Києві Ян Пєкло підкреслив, що, хоча Гедройц не може фізично бути присутнім, його дух, звичайно, був покровителем роботи чудових талановитих молодих людей, які вклали багато зусиль у розробку цікавих і різноманітних тем, що стосуються історії та сьогодення польських і польсько-українських відносин.

Дипломи переможцям урочисто вручав професор Олександр Гнатюк.

Ірина МАДЗІЙ.

На фото із сайту Посольства Республіки Польща у Києві: переможець конкурсу Сергій Гуменний (у центрі).

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини