Вільне життя

Серед центрів політравми України — найкращий у Тернополі

Так сказала очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Cупрун, яка минулого вівторка взяла участь у відкритті цього важливого лікарняного підрозділу Тернопільської університетської лікарні. Важливого — не те слово. Бо скупа мова статистики говорить, що понад сімдесят відсотків смертельно травмованих людей помирають до того, як їм надали екстрену і кваліфіковану медичну допомогу. Отож поруч з нами завжди на чатах мусять бути, ну, нехай не загін — група досвідчених, навчених, мобільних рятівників у білих халатах.

Новостворений центр у Тернополі оснащений високотехнологічним устаткуванням, уся структура його функціонування зорієнтована на сучасний європейський рівень невідкладної допомоги хворим. Реорганізована приймальна частина, складовою якої є відділення інтенсивної терапії, операційний блок для невідкладних хірургічних втручань при черепно-мозкових травмах, пошкодженні органів черевної порожнини, грудної клітки і загалом скелетної системи. Функціонуватиме відділення ортопедичного стаціонару з чотирма операційними, де у пригоді хірургу стане високотехнологічне обладнання для складних операцій на кістках тазу, хребта, рук чи ніг. Є і підрозділ реабілітації, який бере пацієнта під свою опіку від постопераційного періоду до відновлення функцій органу чи частини тіла. Діятиме і відділення торакальної, судинної та нейрохірургії.

Паралельно з технічною частиною підготовки центру політравми проходило і навчання усього його медичного персоналу. Одні здобували знання і навички в столиці, решта — вдома, в Тернополі. Діяли спеціальні курси Ukrainian Trawma Lise Support, де значну увагу приділяли ефективній комунікації і командній роботі. Керівник МОЗ наголосила, що об’єм і складність травм, що є на Тернопільщині, ні в яке порівняння не йде з тим, що коїться в Києві. Тому у столичних хірургів, анестезіологів, медсестер і досвід, і, як кажуть, рука набита, і рівень знань — усе значно вище. Вони раді бачити у себе на стажуванні колег з провінції. А міністерство організаційно допоможе це виконати. Українці вже звикли до простоти і невибагливості міністра. Не зрадила собі Уляна Супрун і в Тернополі. Коли урочисто перерізали стрічку, вона доручила зробити це господарям закладу, лікарям та медсестрам, а сама, образно кажучи, «загубилася в натовпі».

У відкритті центру взяли участь голови облдержадміністрації Степан Барна, облради Віктор Овчарук, народні депутати Ігор Побер, Роман Заставний, Олег Барна.

В. БУРМА.

Фото автора

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини