Вільне життя

Читали?

СВІТОВИЙ ФЕНОМЕН. «Протягом останніх восьми тисяч років Україна і українська нація відроджувалися вісім разів на одній і тій же території, — стверджує професор Петро Масляк. — Це феноменальне явище світової історії. Трипільці, скіфи, сармати, готи, анти, русини, козаки і нинішні українці. Всі вони генетично пов’язані між собою, як у будь-якому людському роду пов’язані прапрадід, прадід, дід, батько, син тощо. А наступне відродження України буде на цій же території, і будуть вони нашими синами, а потім з’являться онуки і правнуки. Незмінною у нас залишається територія, природно-географічна база нації від Сяну до Дону з його притоками та до Кавказу. Від Полісся до Чорного і Азовського морів».

* * *

ТИСЯЧУ РОКІВ ТОМУ на межі Сумської і Полтавської областей існувало найбільше місто Стародавнього світу Гелон, — зазначає професор Петро Масляк. Тут жило понад 200 тисяч осіб. Подвійні захисні вали цього мегаполісу мали довжину майже сорок кілометрів. Тут археологи знаходять залишки матеріальної культури всіх часових проявів української нації — від трипільців до козаків.

* * *

«НАС ВИШТОВХУЮТЬ З КРАЇНИ. Нам, хто хотів би жити в країні можливостей і в такій Україні, в якій би хотілося жити, дають зрозуміти в різний спосіб: «Ви тут не потрібні. Їдьте, так буде краще для всіх». Система, яка працює на ресурсне самовиснаження, говорить, погрожує: тікай звідси. Якщо виїдуть усі, хто для неї неприємний, то її самовбивчий колапс наблизиться швидше… Нас хочуть позбутися. Ніби ми зайві на цьому «святі життя». Якщо дотримуватися логіки, то треба їхати, бо сподівання вичерпані. Якщо слухати серце, то треба лишатися…» То думки журналіста, одного із засновників громадського телебачення Романа Скрипіна.

* * *

А ЯКЩО НЕ ВИЇДЕМО? Тоді, вважає Роман Скрипін, «система спізнає новий майдан. Він буде сплетений у найжорсткіший та найдивніший спосіб. На нього вийдуть ті, з кого тягнуть останні соки й хто не хоче думати, а хоче їсти, споживати й щоби ними опікувалися. І ті, хто не втратив почуття гідності, вміє заробляти на себе і ніяк не розраховував, що у постмайданний період чиновницьке бидло й надалі диктуватиме їм, що робити. І нарешті, це ті, хто був на фронті й не розуміє, не ЩО, а КОГО саме він захищав. Для фронтовиків країна — святе поняття. А ось усі ці політикани-чиновники—депутати різних гатунків — бидло. І це бидло дозволяє собі плювати в очі захисникам».

* * *

РОЗВАГИ ІЗ ХОВАНКАМИ. Не вщухають пристрасті навколо інформації про те, що новий, 2018-й, рік для Петра Порошенка розпочався з тижневої відпустки, яку Президент провів із родиною на одному з найдорожчих курортів на Мальдівах. Ці «різдвяні канікули» обійшлися йому приблизно у 500 тисяч доларів (понад 14 мільйонів гривень). Зокрема, оренда приватного літака в турецької авіакомпанії для перельоту туди й назад коштувала 188 тисяч доларів, 276 тисяч доларів було заплачено за оренду вілли на окремому острові, ще 37550 доларів готівкою заплатили за розваги та харчування. Інформацію про відпочинок на Мальдівах підтвердили і в адміністрації Президента, зазначивши, що Петро Порошенко «поїздку оплатив сам із власного рахунку задекларованих коштів, що буде відображено в його електронній декларації».

* * *

Є ПИТАННЯ. Народний депутат Віктор Чумак так відгукнувся про новорічний відпочинок Президента країни: «Я не заздрісна людина, і мені абсолютно по барабану, скільки витрачають на свій відпочинок багаті бізнесмени. Комусь до вподоби Мальдіви, комусь Моршин. Але тут питання інші: 1. Чи має право Верховний Головнокомандувач під час війни відпочивати за межами країни? — Ні. З міркування національної безпеки. 2. Чи має право Президент бідної країни відпочивати на найдорожчих курортах світу? — Ні. З міркувань етики та моралі. 3. Чи має право Президент країни порушувати правила перетинання кордонів власної країни? — Ні. З міркувань рівності усіх перед законом».

* * *

ЩЕ ОДИН РОСІЙСЬКИЙ «СВЯТИЙ». Президент Росії В. Путін порівняв комунізм з християнством, а мавзолей Леніна — зі сховищем мощей святих. Путін зазначив, що віра завжди супроводжувала народ, навіть у ті роки, коли радянська влада боролася з релігією. «Але одночасно створювали нову релігію. Комуністична ідеологія, вона дуже схожа на християнство, насправді: свобода, рівність, братерство, справедливість — усе це закладено в Священному Писанні, це все там є. А кодекс будівника комунізму? Це сублімація, це просто такий примітивний витяг з Біблії, нічого нового не придумали», — вважає президент країни-агресора. Також Путін згадав про Леніна: «Ось дивіться, Леніна поклали в Мавзолей. Чим це відрізняється від мощей святих для православних, та просто для християн?.. На Афон поїдете, подивіться, там мощі святих є, та й у нас ось тут теж святі мощі».

За інформаціями видань «Українське слово», «Сільські вісті», «Україна молода», RISU, «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини