Вільне життя

До Англії — зась!

Так можна коротко переповісти зміст того, що сказала посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф. Хоч, звичайно, дипломат висловилася, як і належить їй, делікатніше. Повідомила, що Англія не бачить можливостей для візової лібералізації з Україною в близькій перспективі. Чому? А для цього вистачить хоча б одного, червневого, інциденту. Тоді виявилося, що кілер, який стріляв у чеченських добровольців АТО Адама Осмаєва та Аміну Окуєву, мав український паспорт. Звісно ж, отримав його незаконно.

Офіційний Лондон цілком резонно поставив собі запитання: раз таке діється, то як прикордонникам та митникам у кожному конкретному випадку розрізнити, з ким мають справу: справді з українцем чи з міжнародним терористом, який «косить» під громадянина України? І посол передала вердикт свого уряду: «Ми тепер чекаємо належного розслідування цього факту, щоб переконатися в тому, що процес видачі віз в Україні захищений і безпечний. Оскільки в іншому випадку лібералізація загрожує вже Великобританії та безпеці її громадян».

Свіжі події, на жаль, показали, що чекання марні. Детективи НАБУ викривали саме аферу з українським паспортом, який, виявилося, може отримати будь-хто на підставі вочевидь фальшивих документів, якщо грошей на хабаря не пошкодує. А інші правоохоронні органи операцію зірвали. Тепер уже стривожилися і ті країни, які відкрили для нас безвізовий в’їзд. І задумалися, чи добре зробили, чи не краще його закрити.

Ось що можуть наробити нам наші хабарники. Такого, що не тільки до Англії буде нам зась. І Боже борони спровокувати їх чи ще якось потривожити.

М. ЛУКАШКЕВИЧ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини