Вільне життя

Дорогі депутати

Узагалі-то в сесійній залі ВР звучить звернення «шановні». Але не буде помилкою, якщо назвати наших нардепів дорогими. Навпаки, це буде доволі точне означення, вказуватиме воно на те, чим є народні обранці для українського бюджету.

Ось тільки одна, навіть не найбільша, стаття витрат, про яку недавно повідомили ЗМІ. За минулий рік 175 депутатів отримали компенсацію за оренду житла в Києві або утримання готельного номера. Загальна сума — 32,6 мільйона гривень. Спікеру Андрієві Парубію, голові фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олегові Березюку, очільнику фракції «Народний фронт» Максимові Бурбаку виплатили по 192 тисячі гривень. Зрештою, приблизно таку суму становила компенсація кожному «бездомному» депутатові. Найбільше їх у «Блоці Петра Порошенка», там гроші виплатили 61 нардепу, в «Народному фронті» — 44, у групі «Партія «Відродження» — 11.

Колись такі витрати з держбюджету шокували аналітиків, тож звучали пропозиції виділяти народним обранцям, котрі не проживають постійно в Києві, службове житло на час каденції. Якщо не пройшов на наступних виборах — звільняє його, туди поселяється щасливіший суперник. Переконували, що в цьому разі депутати стали б не такими дорогими. Але на пропозицію ніхто не звернув уваги, тож про неї просто забули.

М. ЛУКАШКЕВИЧ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини